Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 50×50×50-es(125l) akvárium...

Egy 50×50×50-es(125l) akváriumba jók lennének az alábbi halak: 1hím-2nőstény kakadu törpesügér, 6 otocinclus, és egy csapat neonhal, esetleg még 6 panda cory, csak az úgy már talán túl sok lenne az aljzatra?

Figyelt kérdés
Épített háttér, a hátulja le van választva, 500 liter/órás keringtetővel van szűrő csinálva oda(ez nincs benne az 50-ben), és egy oase BioPlus Thermo 200-as belső szűrő is lesz benne
2020. dec. 4. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég sok lenne az aljzatlakód. Úgy rakd össze hogyha látványosra akarod, hogy minden vízrétegben tehát alul, középen, és fent élő halak is legyenek.

A sügerek alapvetően ragadozó halak a természetben, és bár a törpéket nem ismerem, de félteném a neonokat. Akik egyébként rettentő békés halak. Még ha nem is bántanák őket a sügérek, nehogy stresszeljék.

2020. dec. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy a vízminőséged milyen? GH, KH, PH, ? a sügér nagyon nagyon kényes ezekre.
2020. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy 13,4 nk-s

Akkor Te hogy társítanál?

2020. dec. 4. 09:46
 4/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Én nem raknék neonhalat ide, mármint oké ,hogy 125 liter, ezzel nem is lenne baj de csak 50 cm úszótér van ami kicsit karcsú. Valami más lenne jó ami hasonlóan kicsi, békés és inkább a felszín közelében van. Egyébként ha jól tudom ezek a sügérek is az aljzaton alakítanak ki territoriumot, az otok is aljzatlakók s a páncélosok is, szóval már csak ezért is inkább valami felszínit kellene keresni.
2020. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Már az akvárium megvan? Növények stb? Vagy elméletbe beszélünk csak? Ha csak elmélet akkor másabb választ adnék, mint ha meg meglévőről beszélünk ami be van indítva.
2020. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Megvan az akvárium, de még nem kezdtem el berendezni, tehát még üresen áll víz nélkül, már kitaláltam, hogy milyen növények lesznek, de még azok sincsenek meg.

Tehát elméletben beszélünk.

2020. dec. 4. 11:03
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Rendben. Nem tudom mennyire mélyedtél el eddig a témában, de egy pár alapinfót mondok.

Ha beindítod az akvát 3-4 hétig ne menjen bele semmilyen hal.

Ilyenkor alakul ki a baktérium kultúrád, ami lebontja a halak által termelt károd anyagokat és ami mérgezné a vizet ( mulm = halkaki )

Bár a halakat nem feltétlen határozza meg a növények típusa, de fontos az hogy a neonoknak legyen olyan növény amibe bújkálhatnak is akár, vagy ami a fényt megtöri hogy ne telibe kapjanak fényt mert akkor bújkálni fognak a sarokba stb.

A szívóharcsa tokéletes lesz. 1 max 2 ancit is raknék bele neked.

Ezek mellé pedig csak csapathalat tudnék elképzelni. Van aki a vegyeset szereti, én inkább annak vagyok a híve hogy aljazlakókon kívül 1-2 féle legyen. Neon + valamilyen razbóra. ( galaxy razbóra a kedvenc, utána az ékfoltos razbóra.)

De csak nagyobb csapatba. Azt olvasom mindenhol és az üzletekbe is azt mondják hogy minimum 6 db kell, mert akkor fog csapatba lenni és rajba viselkedni. Én azt tapasztalom hogy 10 felett még inkább egybe vannak.

2020. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az informaciókat, valamennyit azért tudok, mert van 2 másik akváriumom is, azok műkődnek, csak ebbe szeretnék egy törpesügereken alapuló társítást, hogyha lehetséges olyan😅
2020. dec. 4. 11:47
 9/15 A kérdező kommentje:
A 250 literes kérdéseket is Én írtam ki, de az végül marad malawi sügeres.
2020. dec. 4. 11:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

(Hű, egy ilyen akváriumot mennyire jól meg lehetne csinálni nano halasra!)


Kérdező, itt a legnagyobb baj az, hogy ezek a hülye halak vízszintes irányban szeretnek úszni. Ezért a legtöbb klasszikus 125 literesbe illő halnak kicsi lenne ez a tér.


Territoriális halaknak szintén karcos. Ha megtartod a törpesügéreket én melléjük mást az aljzat közelébe nem raknék.


És abban is igazuk van a többieknek, hogy darabra is túl sok lenne az aljzat közelében mozgó hal. Azzal a halk megjegyzéssel, hogy ahogy elnéztem, a neonhalak is hajlamosak az aljzat közelében maradni. Szóval én a Corydorasokat cserélném valami olyan halra, ami tipikusan a felszín közelében marad (nekem most a Nannostomus eques jutott eszembe, hogy példát mondjak, de nekik sok a 13nk).


Azon is elgondolkodnék, hogy biztos kell-e Otocinclus. Ha saját magukért tetszenek neked, nem azért mert az akváriumba "kell" algaevő hal, akkor hajrá (csak figyelj oda a táplálásukra, a forrázott zöldségeket szeretik, a bolti száraz tápot nem nagyon). Egyéb esetben kicserélném a bandát néhány süncsigára vagy hasonlóra és a csapathalakat számát növelném.

2020. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!