Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160l akváriumhoz milyen...

160l akváriumhoz milyen világítást ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 160literes akváriumom 100x40x40. Össze szeretném majd rakni és növényeket is szeretnék bele több félét, ezért keresem a megfelelő világítást, ki mit ajánlana?



2020. dec. 8. 20:50
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát ez attól függ mit akarsz elérni s milyen növényeket akarsz tartani. Low tech? High tech? Vegyes?

De szerintem ha nincs konkrét irányzat akkor is illene legalább közepes fényerő. Ez w/l-ben (watt osztva liter) 0,4-0,5 w/l; ugyan ez lumenben 20-40 lm/l. Színhőmérsékletre kb 6.000-6.500 kelvin. Azaz fénycsövekből a 860, 865, 960, 965 jelzésűeket keresd. Illetve ha növényes csöveket akarsz napfényesekkel kombinálni akkor megint más a leányzó fekvése de kb ugyan ezekre az értékekre kell törekedni. De mint már mondtam minden attól függ ,hogy mitől lóg.

2020. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Azért a fény nagyban függ a választott növényeidtől, de egy közepes fényerő minimum kell a növényezéshez.

Ha fénycső, akkor T5-ös, 3-4x 24w-os, 6500 kelvines. (És akkor jól leszűkítettem neked a kört.) Ehhez kell foglalat, előtét, meg még nemtommi, ezért én tuti armatúrával venném, amiben minden benne van. Persze páramentessel. Vagy becaflatnék egy villamossági szaküzletbe, elmondanám, hogy mire van szükségem, és szépen rakják nekem össze 😅😄

De mivel találtam használtan ledet, erre nincs szükség...


Ha LED, akkor is kell a 6500 kelvines színhőmérséklet, de itt már lument nézünk Watt helyett. A közepes fény az kb. 35-40 lm/l. A vicces az egyébként, hogy led-ből is tudunk t5-ös csövet venni. Arra is figyelni kell, hogy elég hosszú legyen, tehát ne nagyon legyenek sötét sarkok, vagy akkor oda árnyéktűrő növényt kell ültetni.

2020. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Ezt nem hiszem el 😂😂😂
2020. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2x39 wattos T5-ös fénycsöves világítás. Sima napfényes csövekkel.

Pl [link]


Nem egy foton ágyú, de a leírásod alapján arra nincs is szükséged. Még ez is bőven elég lesz neked!

2020. dec. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

" elég hosszú legyen, tehát ne nagyon legyenek sötét sarkok"


"Ha fénycső, akkor T5-ös, 3-4x 24w"


Na ezért nem 24 wattos kell fénycsőből, hanem 39 wattos, mert előbbi csak 55 centi. A 39-es meg 85 centi.

2020. dec. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak
2020. dec. 9. 17:05
 7/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

#5

Teljesen igazad van, figyelmetlen voltam 😉

2020. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!