Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és hány liter kell?

Milyen és hány liter kell?

Figyelt kérdés
Egy 74L akvába milyen típusú aljzat kell na meg hány liter? Leginkabb guppik lesznek tartva.
2020. dec. 13. 22:13
 1/4 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Jaj, na jó. Látom, elvégezték kicsit.

Sebaj, én is voltam zöldfülű... (ja, most is az vagyok :D) Mindenesetre teljesen megértelek.


Szóval. Mi van már meg? Technika? Eszközök?


Tanultál/olvastál a témában? Pl. az akvaguru.hu-n?


Mi a terv? Kicsit pontosabban, mint hogy: "Leginkabb guppik lesznek tartva."


Hogy válaszoljak is:

Elmondtuk az előző kérdésednél, hogy alapterület X 5-6cm= az aljzat mennyisége cm³-ben, ezt osztod 1000-rel, így kapod meg literben.

Ezt neked kell kiszámolni, de ha leírod az akvárium méreteit, akkor segítek.


Hogy milyen aljzat, az a guppik szempontjából mindegy. Igaz, van úgy, hogy csipegetnek ők is a talajról, de nem túrják azt. Minden esetre, bármilyen hal legyen az akváriumban, én semmilyen esetben sem ajánlom az éles szemcséjű aljzatot.

A talajlakóknak pedig kifejezetten lekerekített vagy finom szemcséjű aljzatot kell tenni.


A növények szempontjából fontosabb, hogy milyen az aljzat.

Szóval mondd el, kérlek hogy mi a terv, és ahhoz igazítjuk a talajt.


Még egy dolog:

Bár nem kérdezted, de ekkora akváriumban guppikból csak hímet tartanék egy csapat corydorassal.

2020. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
*elvesztél
2020. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Folyamatosan tanulok és olvasom, azért nem teljesen bután állok hozzá, csak van amire nem kapok választ így biztos ami tuti alapon rákérdezek.:)

Kiszámoltam 9 liter aljzat kell, az akvárium mar úton van rendeltem hozzá egy szűrőt és fűtőt. Úgy gondoltam felépíteni, hogy hátul magasabb növények, középtájt alacsonyabb növények és elöl inkább “fű” félék, majd egy búvóhelyet is raknék be

2020. dec. 14. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha homok/sóder lesz az aljzat, egy 10literes vödörnyit kimérsz, majd jól kimosod, az elég lesz. Ha valami komolyabb aljzatot szeretnél, azokat általában literre adják. Egy 75 vagy 100wattos fűtő kelleni fog, ha dús növényzetet szeretnèl, illetve a halak számát ki akarod maxolni, én ajánlom a külső szűrőt, akár használtat is lehet, jó áron.

Hátulra mehetnek: hínárfélék, kocsány nélküli ambúlia, vizicsillag, anubias. Hm-ből lehet gyepet csinálni, bár az már nem kezdő szint. Esetleg a parvula jó lehet előtérbe, vagy pogosteron helferi, ezek el vannak co2 nélkül. Viszont legyen 0.5w/liter a világításod, vagy ha led, akkor 30-40lumen/liter, és 6000-6500kelvin.

2020. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!