Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez az alga szeru cucc a...

Mi ez az alga szeru cucc a novenyeken? Mindenhova le van rakodva a viztisztitora es az uvegre is, novenyekre is. Hogy tudom kipusztitani?

Figyelt kérdés
[link]
2020. dec. 21. 19:43
1 2 3
 1/30 Norbig ***** válasza:
100%

Ez ecset alga,a magas vas szintje a vízben szokta kiváltani,vízcsere kène 30% indulásnak.

Adatok nèlkül többet nem tudok.

2020. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Milyen adatokra van szukseg?
2020. dec. 21. 19:54
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ecsetalga...hajrá kiírtani borzasztóan nehéz lesz. Én pengével kapartam le régen,a növény érintett részeit lekell vagdosni mert elfog terjedni.


Adatok:akvárium litere

Mióta megy?

Hány hal van benne?

Milyen növények?

Mióta van az algásodás?

Szűrő bele?

Milyen vízcseréket csinálsz és mennyi idônként?

Ilyesmik...

2020. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez brutál stádiumú ecsetalga. Hát... nem akarlak hitegetni de ehhez keményen fel kell kötni a gatyát. Amelyik levélen vagy növényen túl sok van, az alapból kuka. Az egyik legmakacsabb alga.

Kemény levelű növényeket meg lehet próbálni 10%-os hipó oldatba áztatni, 5-10 percekre.

Easy carbo is sokaknak beválik ellene, fecskendőből adagolva a vízbe, (előírt mennyiségben) és közvetlenül az algára nyomva.


A 3-mas által feltett kérdéseknek meg az a lényege, hogy kiderüljön, miért hatalmasodott el ez ennyire, és miket kéne változtatni.

A kérdésed ugyanis olyan szempontból nem a legjobb, hogy hosszútávon nem az a lényeg, hogy hogy lehet kiirtani!

Mivel az adott körülményeid miatt alakult ki, így hiába irtod ki, ha nem derül ki az oka, és nem szünteted azt meg, pont ugyanígy vissza fog jönni.

2020. dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Salx Narval ***** válasza:
100%
A probléma oka egyértelmű. A diónyi méretű kavicságy között brutális mennyiségű mulm gyűlhetett össze. Addig semmi értelme bármit is csinálni amíg a talajt le nem cseréled homok ill 1-3mm szemcseméretű sóderre v, hasonló szemcsenagyságú gyári akváriumtalajra. Sajna ebből felállni teljes kipakolás, fertőtlenítés és új növényzet nélkül szinte lehetetlen hacsak nincs még egy akváriumod a halaknak amíg ezzel vacakolsz hetekig. Én a teljes újrakezdést javasolnám mert nem vagy annyira felkészült, hogy más megoldás is szóba jöhessen.
2020. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem dionyi meretu ezek kb 2-3 mm es kavicsok csak kozelrol van fotozva.

Amugy mar kb 15 eve uzemelt az akvarium es eddig semmi korsag nem volt benne. Semmit se csinaltam maskepp mint eddig de meg is megjelent.

2020. dec. 23. 11:27
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Valami mégis csak változhatott...

Kevesebb növény, hal szaporulat, elhasználódott fénycső, leamortizálódott szűrőközeg, stb, nem kell neked föltétlenül másképp csinálni valamit.

Az akvárium mindig változik, mert él, és ez a változás hozhat ilyen dolgokat.

Hiába üzemel 15 éve, 15 évig is fenn lehet úgy tartani, hogy valami mondjuk határértéken mozog, és a tudtod nélkül üzemel úgy, hogy elég egy apró változás, és borul a rendszer.


Ezért szoktunk olyanokat kérdezni, mint a 3-mas, mert lehet, hogy csak szerinted működött jól eddig az aksi, valójában meg viszonylag instabil volt a rendszer, csak sikerült belőni egy kényes egyensúlyi állapotot.

Ezért érdemes túlbiztosítani, mert akkor apróbb változások nem okoznak ekkora problémát.


...mondjuk láttam már ennél rosszabbat, mikor egy apró változtatás az egész állományt elvitte, szóval lehet a jó oldalát is nézni.

Azt nyilván nem lehet elvitatni, hogy valamitől lett ez az ocsmányság, tehát valami gebasz 100%, hogy van!

Fogd fel úgy, hogy ez egy komoly figyelmeztetés az akvárium részéről!

Ki kell deríteni ennek az okát, mert a következő figyelmeztetés jó eséllyel lehet ennél sokkal tragikusabb is!

2020. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

az egyetlen dolog ami változott az a kaja amit kapnak

ez lett az új szemcsécs táp

[link]

2020. dec. 23. 15:17
 9/30 A kérdező kommentje:

fánycsövet kb 3 hónapja cseréltem meg a szűrőt is egy ugyan olyanra amilyen volt mert elegge zugott már

bluwave 04 szűrőm van 60l az akvarium

2020. dec. 23. 15:19
 10/30 A kérdező kommentje:
bluwave03 ***
2020. dec. 23. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!