Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Púrhabot lehet használni...

Toma781 kérdése:

Púrhabot lehet használni akváriumban?

Figyelt kérdés
Egy videóban láttam hogy púrhabból alakítottak ki sziklákat, és az lenne a kérdésem hogy lehet-e használni, vagy oldódik-e ki belőle olyan anyag ami káros lehet a halakra?
2021. jan. 4. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy speciális purhab amit lehetsz használni, de nem mindegyiket.
2021. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És melyik az a púrhab? Vagy hogy tudom eldönteni hogy lehet-e használni vagy sem?
2021. jan. 4. 19:50
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Igen de száradás, faragás és felcsiszolás után ugyanúgy be kell vonni több réteg un élelmiszerbarát flexibilis csemperagasztóval mint a habszivacsot ( a csemperagasztó száradása előtt kőzúzalékkal és durvább homokkal is beszórható a természetesebb hatás érdekében). Festéséhez fém-oxid porfestéket kell keverni híg csemperagasztóhoz és ezt kell felhordani a már megkötött felületre. Én festés helyett mohát növesztettem az enyémre de némi alga is van rajta ( engem nem zavar amíg a helyén marad).:D Az ecsetalga nagy szeretettel telepedik meg ezen a felületen dús tömött bársonyszerű felületet alkotva, ezért jobb dúsan növényesíteni és intenzíven szűrni egy ilyen hátterű akváriumot én kiegészítő szűrésként kémiai szűrést is használok ( aktív szén és purigen). Az enyém habszivacs ugyan, de a felülete ennek is csemperagasztó. Nagyon óvatosan használd mert piszokul ragaszkodik a letisztított üveghez és nehéz utólag levakarni, oldószert pedig nem nagyon ajánlott használni egy akváriumnál.
2021. jan. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!