Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ékszerteknős mint első kisálla...

Ékszerteknős mint első kisállat?🐢🐢💖

Figyelt kérdés

Nagyon cukik szerintem és ilyet szeretnék tartani.

1.Mik az alapvető dolgok a tartásához és gondozásához?

2.Mennyi pénzt kell rászánni?

3.Milyen neveket lehet adni egynek?

4.Mennyi ideig élnek általában?

Köszi a sok hasznos és komoly választ amit kapok majd előre is. Nagyon imádom őket már képekről is. Már a neve is valami tündöklés, ékszerteknős. Mintha egy ékszer lenne a teknősön vagy maga a teknős az ékszer! Szóval minden fontos infót szeretnék megtudni róluk.



2021. jan. 5. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

[link]


1. Egy 60-120 literes akvaterráriumra ( [link] /az alá szekrényre, ha nincs/, ennek megfelelő teljesítményű vízmelegítőre és vízforgatóra, UV-B lámpára, melegítő UV-A lámpára, pumpás vízcserélő csőre, fagyasztott halra (főtáplálékként), kiegészítő táplálékra (granulátum, szárított eleség, zöldség, gyümölcs stb. + egy vödör az etetéshez, hogy ne az akvaterrárium vizét szennyezze a kaja.

2. Amit leírtam, az alsó hangon olyan 50-60 ezer Ft, de kiadások folyamatosan lesznek. Az UV-B égő 8 ezer Ft körül van, fél évente cserélni kell és nehéz beszerezni, idpnként a másik égő ki fog égni, a vízmelegítő összetörhet, a vízforgatóba szivacs kell, az eszközöket tartó tapadókorongokat időnként cserélni kell, a vízcserélő cső kiszakad, a táp sem 2 Ft és a vízmennyiség is igen nagy, pláne a cserével együtt.

3. Amilyet csak akarsz.

4. 30-40 évig.

2021. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

9.köszii :D

ment a zöld pipa!

2021. jan. 5. 21:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A költségek sem riasztanak el?

Ja, az aljzatot kifelejtettem: homok vagy olyan nagyobb szemű kavics, amit nem tud lenyelni.


Tessék, még néhány link:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

14.nem riaaztanak el. :)

Köszi a linkeket!

2021. jan. 5. 21:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1.Mik az alapvető dolgok a tartásához és gondozásához?


[link]


Remélem megnyitja neked, minden benne van. Ezután látni fogod, hogy rettentően nem ajánlott megfontolás nélkül tartani. Hatalmas helyigény, és sok egyéb eszköz kell hozzá, ha jól akarod tartani. (Nem társas állatok, tehát egyedüli teknősben gondolkozz.)


8-as válaszoló: 60-120as akva egy kis növendék teknőskének is kicsi, ne terjessz ilyen információt. :(


2.Mennyi pénzt kell rászánni? 100-200 ezer, de érdemes használt dolgokban is gondolkozni.


3.Milyen neveket lehet adni egynek? Hát amilyet szeretnél. :) A nemüket nem lehet megmondani kb 8-10 cm-es méretig, tehát úgy kell választani, hogy nem tudhatod, kislány vagy kisfiú.


4.Mennyi ideig élnek általában? 30+ év jó tartással.


UI: igen, nagyon költséges és nagyon helyigényes. Ha nekem ezt nem is hiszed el (tudom, csalódás), akkor kérlek lépj be a "Bio•Akva•Terrárium - Modern víziteknős-gondozás" facebook csoportba. Ott abszolút mindent megtalálsz a leckéknél. Semmit ne higgy el állatkereskedőknek (számukra az állat egy termék), se random embereknek, itt full profi és tapasztalt teknősösök vannak.


Én őszintén szólva nem ajánlom, mert nagyon macerás, és a legtöbb szülő nem szeret ennyi pénzt beleölni a tartásukba, rosszul pedig nem érdemes gondozni őket. Szóval nézz be a csoportba, és nyisd meg a Leckék menüpontot, tényleg minden ott lesz, utána kb semmi kérdésed nem marad. Semmiképpen ne vegyél teknőst, mielőtt ezeket nem tanulmányoztad át. Ha esetleg van bármi kérdésed, szívesen segítek. :)

2021. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Uh, azt kifelejtettem, hogy fiatal ékszerteknős már nem kapható hivatalosan, mert illegális tartani őket. Vagy felnőtt ékszert tudnál örökbefogadni, vagy más fajtában gondolkozni: pl pézsmateknős.
2021. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ékszerteknősök nagyon cukik, AMÍG KICSIK. És az nem fog sokáig tartani. 3-5 évesen akkorák már mint egy kistányér, és ilyenkor szokták szélnek ereszteni őket azok akik hirtelen fellángolásból szerettek bele. Ha megmarad akkor 10 évesen már akkora lesz mint egy nagy lapos tányér. Őket már inkább érdemesebb kerti tóban tartani mint akváriumban.

A nőstény teknősök 7-8 éves koruktól kezdve minden évben tojást raknak, tehát akkor az akváriuma mellé még tojásrakó lehetőséget is biztosítani kell, ha nem tudod kerti tóban tartani. Kerti tavas tartásnál meg atombiztos kerítés kell, mert ilyenkor mindenen átmásznak és szöknek.


18 éve vettem a vörösfülű ékszerteknősöm (akkoriban még lehetett vásárolni), akkora volt mint egy 20 forintos. Ma 25 centis páncélhossza van. Tavasztól őszig kerti tóban wellnessezik és sütteti magát.

2021. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
19%
Úgy tudom, attól is függ a méretük, mekkora akváriumban tartod őket. Nyilván ha a nagyobból teszed a kisebbe, akkor nem megy össze, de fordított esetben nő.
2021. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

A moderátorok törlik a felesleges/troll kommenteket (szerencsére). Szóval lehet, hogy ezeket is törölni fogják. Nincs köze a kérdéshez, úgyhogy inkább örülj neki, hogy most már átlátható a poszt.


Végül hogy döntöttél, tényleg szeretnél teknőst?

2021. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadó vagyok, és az akvaterrárium méretével kapcsolatban tényleg hülyeséget írtam, mert nem tudtam hirtelen.

A teknőcöm akvaterráriumában 100 liter víz van (ez alapján írtam), nem maga az akvárium 100 literes. (tehát az akvárium olyan 200 literes körül lehet.)

Ehhez hasonló, csak picit kisebb (100x50x50) volt, és én még 35 ezerért vettem:

[link]


35-60 ezer Ft között lehet kapni minőségi akváriumot kimászóval, napozóval.

Az fontos még, hogy a napozórész a vízfelület 1/3-át tegye ki.


+ A teknősöknek a vitamin is nagyon fontos, ezt az eleségre csepegteted.

Szépiacsontot is kaphat, erősíti a páncélját.

2021. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!