Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova tunhetett a daniom?

Hova tunhetett a daniom?

Figyelt kérdés

150 literes akva

Van: 8 db danio

8 db neon

4 him guppi

Es 6 db bronz cory

Az egyik daniom nincs meg. Mar 1 eve megvannak, es most az egyik daniom nincs meg. Mindent atkutattam, kiugorni sem tudott, ez biztos. Megette vaalmelyik hal? 🤔 Sosem volt problema veluk eddig.


2021. jan. 12. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megdöglött és megették a tetemet a harcsák.
2021. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet hulye kerdes, de ugye nem lesz tole bajuk a harcsaknak? 😅
2021. jan. 12. 17:40
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az még akár elő is kerülhet. A harcsák csak akkor mennek rá ha már bomladozik, mondjuk ez elég hamar bekövetkezik de leggyakrabban a tetemek 2-3 nap után szoktak előkerülni amikor felszínre hozza őket a gáz. Sokszor eldugott helyekre sodorja az áramlat és néha meg is kóstolják őket a többiek de az ritka, hogy maradéktalanul megegyék, hacsak nincs anci, v más dögevő. Néha talajporszívózáskor kerülnek elő és néha a szűrőből, fedetlen akváriumnál a kiugrás is előfordulhat. Ritka az olyan veszélyes kórokozó ami az állomány többi tagját nem érinti, tehát ha nem látsz a meglévőkön semmi tünetet akkor nem valószínű, hogy bajuk lenne egy kis dögevéstől a halaidnak. Persze ha megtalálod a tetemet akkor ki kell venni.
2021. jan. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló gonddal küzdök:

Nekem egy neonhal tűnt el, átkotortam az aljzatot a növények között is, de nem találom. Attól félek, hogy megdöglött, és a bomló tetem lemérgezi a többi halat.

Kiugrani nem tudott, mert fedett

2021. jan. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha megfelelő méretű az-az 80-100 literes akváriumban tartod a neonokat és nincs túltelepítés, akkor a heti 30% talajporszívózással egybekötött vízcsere, dús növényzet és jó szűrés nem ad okot különösebb aggódásra. Egy ilyen akváriumnak meg sem kottyan egy neon méretű hal lebomlása. Ilyenkor azért fokozottan figyelni kell a többi hal állapotát mert más a helyzet egy esetleges fertőzés következtében elhullott halnál.
2021. jan. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!