Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ceresid Aquarium and glass...

Ceresid Aquarium and glass kövekre?

Figyelt kérdés

Hali. Ceresit akvárium és üvegező szilikonnal megpróbálhatok sziklákat összeragasztani? Amikor a ragasztót vettem csak arra figyeltem, hogy akvárium ragasztó legyen ami ugye vízálló és nem mérgezi a vizet. De amikor jobban elolvastam a leírását azt írták benne porózus felületekre mint a kő nem ajánlott.

Adott a kérdés. Alapvetően nagyobb köveket, sziklákat szeretnék összeragasztani amik aztán az akváriumba mennek. Megpróbáljam ezzel a ragasztóval, vagy feleslegesen ne pocsékoljam el? Illetve, ha nem ezzel, akkor mi mással próbáljam?



#akvárium ragasztás #akváriumi kő #akváriumi kövek ragasztása
2021. jan. 18. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen mindegy mivel ragasztod, mert száradás után egyik ragasztóanyag sem mérgező. A lényeg az, hogy ne víz alapú legyen (másképpen: ne víz legyen az oldószere). Ez az akváriumbarát ragasztó csak mese, habbal, hogy stílusosan mondjam.
2021. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Clipper2000 válasza:
A kettős komponens epoxy ragasztókat ajánlom. Ha a kövek rögzítése a ragasztó kikeményedésének idejére nem lehetséges, akkor rövid kötésidejűt (kb. 10 perc) kell választani (pl. Bison epoxy). Barkácsáruházak tartanak ilyen típust. Közelmúltban ragasztottam sziklákat akvárium dekorációhoz. Kikeményedés után rendkívül erős a ragasztás, mérgező anyagot nem bocsát ki.
2021. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!