Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit cdinàljak ha a halam...

Mit cdinàljak ha a halam megsebesült?

Figyelt kérdés
Mit cdinàljak ha a rózsalazacom megsebesült
2021. jan. 23. 17:33
 1/10 Skid05 ***** válasza:
75%
Hogyan, melyik testrésze és mennyire sérült meg? Merthogy a "magától helyrejön"-től az eutanáziáig terjedhet a válaszok köre. A társítást és a tartási körülményeket is részletezd, hogy érdemi tanáccsal lehessen szolgálni. Egy kép sem lenne ördögtől való.
2021. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Tekim mikor megsérült kamillát kellett csepegtetni a vízbe. Javítsatok ki ha halaknál másképp van
2021. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem igazán tudom eldönteni, hogy ez egy komoly kérdés-e, de ha igen, akkor találtam egy oldalt, ami segíthet. Leírja, hogy mit kell tenni a különböző díszhalakkal, ha megsérültek.

[link]


Érdekesek egyébként a válaszok. Bezzeg, ha a kérdezőnek pl nyula lenne, ami megsérült és jönne valaki a nyúlpörkölt viccel, vagy kutyája lenne, akkor már megjelentek volna az elvakult állatvédők és éleznék a kapát meg a kaszát, készülve a lincselésre.

2021. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha már a kérdés ilyen “lényegretörőre” sikeredett akkor én is megpróbálok rövid lenni.

Olvasgatni:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha menthetetlenül, akkor süsd ki, inkább mint hogy a szemétbe végezze. De szerintem add meg az esélyt, a hal is tud gyógyulni. Csak tiszta legyen a vize.
2021. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a rövid szövegért csak izgultam és minél hamarabb akartam megtudni, a farokuszonya fölötti pikelyei jöttek le külön tiszta vízbe van, levegőztetővel, dől el néha öntök bele melegebb vizet kb. egy 7,5 óràja van benne.
2021. jan. 23. 19:22
 7/10 Skid05 ***** válasza:
100%

#1 újfent

Egyébként gomba is okozhatja, oka van feltételezned, hogy sérülés?

Mekkora helyen van most?

Némi vízelőkészítőt nem ártana beszerezni, van a Neptun cégnek is kisebb kiszerelés a legtöbb kereskedésben. Védi a nyálkahártyát. Enni vagy semmit vagy 3-4 naponta egy minimálisat szűrő nélkül. Ha még inkább kifehéredik, esetleg máshol is megjelenik rajt és a vízelőkészítő sem segít akkor felmerül a gomba esete.

Mondtam, hogy írj a tartási körülményekről a nagy akvában, hogy érdemben lehessen ötletelni...hiába.

2021. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De kár, hogy nem láttam időben... legalább valami klórmentesítőt használsz? (Neptun antiklór, Sera Aquatan, valami...?)


Na szóval...

- A tiszta víz az nem azt jelenti, hogy lesokkoljuk szegény sérült halacskát külön rakással, friss csapvízzel (így nagyon gyorsan döglött hal kis gazdája leszel), hanem azt, hogy csinálok egy soron kívüli részleges vízcserét ma is, meg holnap is.

- "néha öntök bele melegebb vizet", amivel további hősokkot okozol a szerencsétlennek


A legjobb, amit ilyenkor tehetsz, hogy tartasz otthon metilénkéket. Kb 300Ft-os tétel, balesetek viszont bármikor előfordulhatnak. Ez jó gomba ellen meg általános fertőtlenítőként. A metilénkéket FÜRDETŐKÉNT használjunk, mert a szűrőbacikat kinyírja, az egész akvárium szűrését pedig nem kéne hazavágni. Tehát:

- valami olyan cuccba, amit utána ki tudsz dobni / be tudsz fogni halasnak mersz akváriumvizet (nekem ilyen célra egy régi bögrém van befogva)

- belerakod a sérült halacskád

- megfelelő mennyiségű metilénkéket raksz bele

- 10 percig áztatod benne a halat

- a halat visszarakod az akváriumába

- a metilénkékes vizet kiöntöd (vigyázz, fog!)

Ha stresszmentesíteni is kell, a Sera Aquatan vízelőkészítőnek stresszoldó hatása is van.

Ha nincs a hallal nagyobb baj, ezt elég 1x megcsinálni. Ha nem gyógyul szépen a seb, akkor pánikolás helyett lehet nyugodtan segítséget kérni.


Egyébként normálisan tartott halnak meg se kottyan egy ilyen kaland. Azért is szeretnénk tudni a tartási körülményeket, hogy mennyire lesz gázos a gyógyulása meg azért is, hogy tudjuk már hogy sérült meg, hogy legközelebb ne forduljon ilyen elő nálad...

2021. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Malachitzöld jó
2021. jan. 24. 18:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Hová rakjam külön vízbe mert dől el és a többi hal harapgàlja és valami hàrtya szerüség rànőtt a pikely helyére
2021. jan. 24. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!