Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizteszt az akváriumban,miket...

Vizteszt az akváriumban,miket kell mérni?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná írni pontosan,mennyi az ideális paraméterek,ammónia nitrát, nitrit 3 hete üzemel az akvárium és nem akarok addig halakat venni míg nem tudom a paramétereket nem akarok tömeges halpusztulást és milyen időközönként mérjem részleges vizcsere után vagy hogyan ha valaki tudna egy pár mondatot irni,ja és milyen tesztet vegyek?
2021. jan. 25. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva és sose mértem még ammónia, nitrát és nitrit szintet. Pedig már elég rég akvázom. Csak gh-t, kh-t, és ph-t mérek esetleg tds.


Amúgy ha a körforgás elindul és minden rendben akkor nem lenne szabad ammóniának lennie, vagyis ártalmasan soknak lennie.

Tudsz pár paramétert írni az akváról?

méret, talaj, fény, szűrés, szűrőtöltet, co2 van e, növények mik?

2021. jan. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az akva 65 literes de 55 liter viz van benne a szürésem eihem pick up 2010, a talaj gyöngykavics a növények anubias vallisneria fodroslevelü vizikalász reed moor fa gömbmoha a fény szeritem gyári vagy ahoz hasonló azt pontosan nem tudom de gyári tetös,de már volt cserélve fénycsö és mondtam hogy ugyan olyan kell
2021. jan. 25. 08:38
 3/7 A kérdező kommentje:
És ugyebár el akarom kerűlni az algásodást,mert ezek befolyásoló tényezők is lehetnek
2021. jan. 25. 08:47
 4/7 anonim ***** válasza:
És tápozod a növényeket?
2021. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nagyon jól leírja. Ez segíteni fog. :)

2021. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen tápozom,2hetente irja az adagot vagy havi egyszer a neve neptun növénytápsó ezt ajánlották ehez a növényekhez
2021. jan. 25. 09:35
 7/7 Skid05 ***** válasza:

A kH-t, a GH-t még mielőtt bármit – legyen növény vagy állat – raknál a vízbe, ismerni kell. Kifogás ebben az esetben nincs, ha nem megfelelőek a tartani kívánt fajoknak, az értékeken módosítani kell. A neptun teszt olcsó, relatíve következetes, sokáig elég, használd.


Nitritet, ammóniát nem érdemes méregetni, alapvető szabályok betartása (vízcsere, túltelepítés kerülése, esetleg talajporszívó, szűrő kezelése tisztításkor) mellett az értékük hétköznapi teszttel kimutathatatlan kell, hogy legyen.

A nitrát ami érdekesebb, nem azt mondom, hogy egy átlag társas akváriumhoz feltétlen szerezni kell egy no3 tesztet, de ha minden egyéb technika már adott és nem sajnálod az árát, akkor hasznos visszajelzéssel tud szolgálni az akva biológiai egyensúlyáról. Példának okáért a vízcseréket és a tápozást is lehet hozzá igazítani némi tapasztalatszerzés után, vagy akár a halak telepítését. Mindenképpen vízcsere előtt kell mérni. Sokáig elég bármelyik gyártóé.

2021. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!