Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halas akváriumban elég lehet...

Halas akváriumban elég lehet a micro elemes növénytáp önmagában?

Figyelt kérdés

Tf plantert meg macrot-t használtam eddig, de a növényeken megjelenő szőrösödés miatt arra a következtetésre jutottam, hogy sok lehet a nitrátom, így azt el kéne hagynom. Elég önmagában a Tf planter, meg a neptun carbo?

Esetleg nyomjak gyökértápot?

Az akva 80x30x35(84L)

12 vörös neon és 6 törpe cory lakja. 36wattos ody led világítja, a növények:

Kocsány nélküli ambúlia és tündérhínár vagy 8-10 tő, 2 tő valiznéria, pár szál indiai vizicsillag, van egy kisebb anubias, elöl hm, pogostemon helferi, sagittaria subulata.

+Egy marék békalencse



2021. jan. 28. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Akár elég is lehet.

A gyökértáp is jó ötlet.

Igazából ezt neked kell kitapasztalni, melyik változásra hogy reagálnak, csak 1-1 változásnak adj pár hetet, hogy "kiforrjon" , és lásd az eredményt.

Ilyen fényerőhöz, és ennyi halhoz valószínűleg tényleg sok volt a makro.

De ez a növények össztömegétől, és fejlődésük ütemétől is függ.

2021. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amúgy a neptunnak van valami olcsó gyökértápja is, nem rég dicsérték nekem.

Én sera floreplust szoktam használni, az makroelemes.

De sokan a jbl golyókra esküsznek. Ez inkább mikroelemes.

De sok olyan növény van, ami inkább a gyökerén keresztül vesz fel tápanyagot, pl nálad a sagittaria, szóval hozzá a mikroelemes gyökértáp is indokolt.

2021. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Norbig ***** válasza:
Működhet macro nèlkül,a buktató vagy a foszfátban vagy a káliumban szokott ilyenkor lenni,valamelyik èrtèk el szokott csúszni.
2021. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!