Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aljnövényzet az akváriumba?...

Aljnövényzet az akváriumba? Hogyan kezdjem? Milyen tápot válasszak?

Figyelt kérdés
Sziasztok pár mm magasságú aljnövényzetet szeretnék venni. Láttam hogy ezeknek nincs nagy gyökere! Hogyan kéne “betelepíteni”? 3-4 mm köveim vannak. Valami növénytápot tudtok ajánlani ami elősegíti a növekedést?

2019. febr. 6. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasgass itt és nézd meg a videókat, ami a termékek alatt van:

[link]

2019. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sztem túl nagyszemű az aljzat. Először is milyen világításod van? Az aljnövények eléggé fényigényesek. Sagittaria subulata meg Hemianthus micranthemoides=HM (vagy hogy a bánatba kell írni) már közepes fényerőn tarthatók CO2 nélkül.
2019. febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bsoft ***** válasza:

Ha az akvárium "gyepesítésére" gondolsz apró előtéri növényekkel(pl Eleocharis parvula mini,Micranthemum Sp. Monte Carlo,Hemianthus Callitrichoides Cuba) az nem egy egyszerű mutatvány ezek a fajok a relatíve nehezen tarthatóak. Gyári szettes akváriumokba nem hiszem hogy menni fog mert általában jelentősen alul méretezik a világítást(is).

Erős fény (0.5-1w/liter) és co2 beoldás és valamilyen égetett agyaggranulátum talaj(de minimum apró szemű sóder) kell hogy ezek a növények megmaradjanak és szép dús zöld gyepet alkossanak.

A co2 nélkül is szép dzsungelt csinálhatsz de a 0.5w/liter fény és a jó talaj és növénytáp(én tf planter és halszámtól függően tf macro párti vagyok) a belépő szint.

Az előttem lévő hozzászólás linkjével óvatosan aktív talajok is vannak köztük ha nem értesz hozzá elég nagy galibát tudnak csinálni.

Ha komolyan érdekel a növényes akvarisztika aka akvakertészet ajánlom ízelítőnek ezeket a videókat:

https://www.youtube.com/watch?v=kMUSB5h3y1Y

https://www.youtube.com/watch?v=F5UTlJWLAO4


Ha nem akarsz ennyire belemélyedni akkor pedig dróthálóra kötözött mohákkal (jávai, riccia stb) lehet szép falakat és gyepszerű területeket kialakítani.

2019. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ezek alapján inkább hagynom kéne ezt az ötletet! Az akváriumot ajándékba kaptam nem tudom milyen lámpa van benne! Iszonyatosan vizkoves és ezt leszedni sem tudtam úgyhogy megnézni sem sikerült (bár nem tudom hogy magán a lámpacsövön rajta van e), de erős fényűnek tűnik.
2019. febr. 6. 17:43
 5/9 Skid05 ***** válasza:
100%
A vízkövet gyengébb savak (ecet, citrom, borkő) is oldják, szárazon ne kaparászd az üvegen. A csövön szerepelni szokott a típusa, teljesítménye, de idővel megkopik. A fénycsövek öregszenek, eltérőek a vélemények, hogy mennyire, de 1-1.5 év után cserélni szokták, torzulnak a spektrumok, esik a fényerő, habár szemre nehéz megmondani. Ha egy darab T8/T5 cső van benn (pl szettekben) az nem szokott jót jelenteni, ha kompakt az már más. Ami mintha kimaradt volna, hogy a #2 által említett kivételektől eltekintve a többi gyepnövény lágy vizet igényel, egy a sok feltétel közül.
2019. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bsoft ***** válasza:
100%

#4 igazad van az kimaradt de a co2 beoldásnak amúgy is csak lágy vízben van igazán értelme. De csapvízben (ha nem szikes) rengeteg és szép növény tartható. Vagy ha vidéken élsz az esővíz gyűjtésével ingyen megoldható a lágyítás.

Továbbá a HM is csak erős fénynél fekszik el gyenge fénynél inkább steam növénynek jó mert felfelé nő.


Ecetbe vagy citromsavba mártott szivaccsal szépen lejön a vízkő csak az akvárium vizébe ne menjen bele (pár csepp nem a világ vége csak ne locsold bele :D)


A fény javítható szettekben is ha mondjuk beteszel egy fényvető fóliát és beragasztasz pár sor ledszalagot mondjuk 2 fehér 1 piros. Ha 2 cső van akkor az egyiket növényes csőre cseréled. Aljzatnak pedig pl nem olyan drága a manado vagy ha tudsz szerezni mosott aprószenű sódert(1-3mm szemcseméretű). Ehhez még veszel egy micro tápot esetleg carbot és így már egy szép növényes akváriumot lehet nevelni amit halak is meghálálnak. Növényeket pedig ha BP-n laksz egy tábla csoki árfolyamán vödörszámra vágnak hozzád.

Ha pedig fény és táp nélkül maradsz akkor anubias, microsorum, mohák stb maradnak akvárium méretnek megfelelő fajta.

2019. febr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok segítséget!!! És megpróbálom még egyszer leszedni azt a makacs vízkövet!
2019. febr. 7. 08:57
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg a szétvágott gömbalga is használható talaj, kő és gyökérdekorációként.
2019. febr. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szuper ötlet köszi :)
2019. febr. 11. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!