Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Óriás algaevő(pleco) kibírja...

Óriás algaevő(pleco) kibírja ideiglenesen egy kicsi akváriumban?

Figyelt kérdés
Sajnos észrevettem, hogy minimálisan, de ereszt az akváriumom, ami 350 literes. 1 pleko van benne, meg néhány repülő róka. Ideiglenesen egy 60literesben elférnének, ameddig beszerzek egy másik akváriumot?

2021. jan. 28. 13:49
 1/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

El, mármint muszáj lesz nekik. Arra figyelj ,hogy legyen árnyékolva az akva (pl: növényzet, az oldalaihoz valami sötét-átláthatatlan lapot rakj stb), a 350 literes vizével töltsd fel a 60 literest s sűrűn legyenek kis léptékű vízcserék, mondjuk 2-3 naponta 15-30% és keveset etess. A szűrőt járasd ebben, csak fojtsd le ,hogy ne kavarja őket.

Ha megvan az új akva akkor visszatelepítésnél szerintem hasonlóan járj el mintha frissen vetted volna őket, azaz lassal szoktasd hozza. Ha az új víz szinte bármilyen értékében (pl: keménység, hőfok stb) eltér s csak úgy berakod az sokkolni fogja őket.

2021. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Átmentettem a nagyból a vizet, + a külső szűrőt is atraktam ide.

Raktam bele tüskés hínárt, békalencsét, meg a hátuljára és az oldalára fekete fóliát ragasztottam. Kissé szűk a kb. 25centis plekónak, de egy darabig kénytelen lesz kibírni.

2021. jan. 29. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!