Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kertből szedett ágat szeretnék...

Kertből szedett ágat szeretnék bele tenni az Akváriumba, mit kell vele csinálni hogy ne szennyezze a vizet?

Figyelt kérdés
2021. febr. 9. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ne tedd bele.
2021. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fermentáld elõtte
2021. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Grimfox ***** válasza:
78%
Csak néhány trópusi fa alkalmas arra, hogy akváriumban díszként elhelyezd. Ezeket lehet akvarista üzletekben kapni. A kertből szedett fával nem tudsz semmit csinálni, ami megakadályozná a korhadást. Ha valamilyen vegyszeres fürdővel tartósítod, akkor meg a vegyszert mérgezi a vizet, nem a fa. Azokat a fa díszítőelemeket amiket vásárolni lehet is csak olyan halak mellé érdemes berakni, amik magas szervesanyag tartalmú, trópusi folyók vizéből származnak.
2021. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja értem okés köszönöm a segítséget!
2021. febr. 9. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Kapsz egy negyedik választ is: szerintem sem jó ötlet.


Van egy csomó paraméter, aminek a választott fajnak meg kell felelnie: keményfa, nem gyantázik/nedvedzik, nem mérgező stb.

Illetve, a kiválasztott fa:

- nem származhat forgalmas, benzingőzös területről

- nem lehet permetezve

mert ezek egy idő után visszaoldódnak a vízbe. És kerti fára azért általában jellemzőek.

És van egy olyan kitétel is, hogy baromi száraznak kell lennie. Szárazabbnak, mint a tüzelő. Szóval az a fa vastagságától függően nagyon sok év, amíg kiszárad.


Magyarországon megtalálható fákból pl. a bükk, a csavart fűz, a tölgy... tök alkalmasak akvarisztikai felhasználásra, csak a beszerzésük, előkészítésük miatt kockázatos. A bolti fa biztonságos és azonnal felhasználható, nem véletlenül választja mindenki azt.

2021. febr. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Azt is fontos tudni, hogy a hazai fák és cserjék gyökerei alkalmasak csak akvarisztikai célra az ágak hamar szétmállanak hiába szárítod és áztatod megfelelő módon. Nyilván ezek közül sem mindegyik. A szőlőtőke még csak-csak elmegy de ott is tartósabb a gyökér. A platánkéreg, kókuszhéj, bambusz is elég jól bírják a vizet. A fűz és az éger ágai tartósabbak a többinél de ezekből is gyökeret érdemes szerezni.
2021. febr. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem akkor offolom a kerti fa dolgot, köszi a válaszokat!
2021. febr. 11. 08:17
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt leltem még pár éve az egyik halas csoportban. Fordítva van a képek sorrendje sajnos.

2021. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. febr. 14. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!