Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumban a folyékony...

Az akváriumban a folyékony növénytápozás előtt érdemes egy kicsit lekapcsolni a szűrőt ( belső)? Kb 25-30 percre.

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam egy ilyet és nem tudom hogy ezt igy kell-e?

A növénytápok (2) tartalmaz az egyik mindenfele vitaminokat amik kellenek a növényeknek a másik meg Co2-t.


2021. febr. 15. 19:05
 1/4 Skid05 ***** válasza:
Több okból sem. Egyrészt 25-30 per alatt felesleges bacipusztulást generálsz a szűrőanyagban napról napra, másrészt a szűrővel mozgatva a felszínt jobb a gázcsere, több a szabad co2 a vízben ezzel a tápok is jobban hasznosulnak az adagolást követően. Harmadrészt a rotornak nem használ ha a szűrőt rendszeresen ki-be kapcsolod, rövidebb életű lesz, előbb veszít a centírből.
2021. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget csak valahol azt olvastam hogy ha túl nagy a vízben az áramlás akkor a növények nem tudják felvenni a tápanyagokat amiket beöntünk. Akkor ez nem igaz.
2021. febr. 15. 20:18
 3/4 Skid05 ***** válasza:

Összességében egyáltalán nem javaslom a szűrő kikapcsolását, esetleg ha a vízcserék alkalmával a szívórész víz alá kerülne (de ez normál 15-20%-os cserék esetén nem reális) talán...


de pl az etetéshez is anno egy elvágott PET palackot használtam ideiglenesen, közvetlenül a szűrő fejegysége elé eszkábálva, hogy ne kelljen kikapcsolgatni minden áldott nap, de a halak kajáját se fújja szét. Ergo a leginkább ideális ha 4-6 hetente 1szer kerül sor a kikapcsolásra, a takarítás erejéig.

2021. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem kapcsolom ki a szűrőt. Köszönöm a válaszokat.
2021. febr. 15. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!