Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen folyékony növénytápot...

Milyen folyékony növénytápot vegyek?

Figyelt kérdés
Sokan javasolják az Easy Life ProFito-t (bár nem a legolcsóbb cucc). Neptunos növénytápsó lényegesen olcsóbb, de szerintem kb egyenlő a semmivel, mert elég ratyi termékeket gyárt, eddig nem sok jót tudok róla elmondani. Sera florena megint olyan, hogy vedd meg az egész termékcsaládot, és működni fog... Szóval valami jó minőségű, de olcsó(bb) növénytápsó kéne, egy hagyományos akváriumba. (nem növényes aksi, csak 1 szerény kis 40 lityis akvárium)
2015. ápr. 5. 21:16
 1/4 A kérdező kommentje:

uhh, bocsi, a növényeim: fodroslevelű vizikehely, törpekard, gömbmoha


(közben olvasgatok, és írják páran, hogy ilyen igénytelenekhez mégis jó a neptun növénytápsó)

2015. ápr. 5. 21:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Halak "trágyázásán" alapuló akváriumba, (ahol a halaktól van a nitrát, foszfát) kálium kell főként, mellé micro elemek.


Erre bevált a profito, kálium és 16 micro elem, ujabban dicsérik a Dr Gardent, utóbbinál fokozottan kell figyelni a vízcserére, több benne a réz, és a kén.


A neptun amúgy drágább mint a profito 250ml 2500ft körül van neptunból, a kicsi profito 250ml olcsóbb általában mint 2500ft.

2015. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ok, akkor inkább maradok a profitonál, ha olcsóbb (utólag én is rájöttem :D ), és a neptunban csodák csodájára 10 perccel később sem bíztam meg jobban
2015. ápr. 5. 21:28
 4/4 anonim ***** válasza:

A neptun komplex táp elvileg, ugyanazt az N.P.K kerülhet bele mint az aquaplantba, a plant szerintem jobban sikerült, hatékonyabb mint a tápsó.

Sok N.P.K nem lehet a tápsóba, én használtam utoljára 2 db 10 literes nano akvánál profito mellett, 1 hónap alatt belenyomtam a 100ml flakont a két nano össz 12 liter vizébe, úgy volt jó, nem volt nitráthiány.

2015. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!