Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen nagyobbtestü halakat...

Milyen nagyobbtestü halakat ajánlotok 250L-be?

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most ennyi paraméterre fel lehetne sorolni a halfajok felét. Így azt válaszolnám hogy kopoltyúsat.

trópusi? hidegvizi? tengeri? sziklás? fatörzses? dúsnövényzetű? alacsony vagy magas vízoszlop? rendelkezésre álló vízparaméterek?

köszi a segítséget:

2021. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Hát ennyi infó alapján pontosan n+1 féle halat lehetne felsorolni. Annyit tudok segíteni ,hogy ezeket az oldalakat ajánlom, többféle képpen rá tudsz szűrni a különböző paraméterekre:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

uh tényleg a leírásba akartam írni csak elfelejtettem. Az akvárium 100*55*45

sokáig üresen állt de most újra beüzemelném. Valami nagyobb tsetű sügereket vagy harcsát szeretnék. De pl a sokúszós csukák is tetszenek de nem vagyok benne biztos, lehet ekkora akváriumba és mit érdemes mellé rakni.

2021. febr. 16. 19:12
 4/7 anonim válasza:

Tetszik a kérdés, mert nekem is 260 literes akváriumom van :)


Én jelenleg 8 vitorláshalat tartok + egy nagy (1,8 dm)algaevō harcsát+kevés kisméretű halakat,amik a régi kisebb akváriumomból származnak.(2 db vörös neon, 2 db fekete neon, 1 db rózsalazac, 1 db üvegharcsa)


Diszkoszokat nem ajánlok, mert kényes halak, a fűtésük nem egy olcsó mulatság.


Ha trópusit akarsz akkor a víz meleg legyen (sügerek) Télen kell rá vigyázni, mert akkor hideg van és lehűlhet. Ez szép tud nagyon lenni. Én ezt ajánlom.


A hidegvizinek a vize legyen hideg, Ide kerül pl az aranyhal. Figyelj, hogy nyáron ne melegedjen fel!


Az legegyszerűbb amikor nem hidegvizi és nem melegvizi: 0-27 C°


A Sósvízhez meg semmit se értek.


Nagyon jól nèz ki kevesebb nagytestű hal jó sok kisméretű hallal is (pl 4 vitorlás, de 20 neonhal)


Remélem tudtam segíteni :)

2021. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#4


Ha megengeded akkor még az élő fába is belekötnék mert na...


“Én jelenleg 8 vitorláshalat tartok + egy nagy (1,8 dm)algaevō harcsát+kevés kisméretű halakat,amik a régi kisebb akváriumomból származnak.(2 db vörös neon, 2 db fekete neon, 1 db rózsalazac, 1 db üvegharcsa)”


Egyrészt a 8 vitorlás sok 260 literbe. Ekkora akva leginkább 1 párnak megfelelő, ritkább esetben kettőnek. Persze növendék vitorlásoknak jó, sőt fiatalon rajt alkotnak.

Illetve a felsorolt halak csaknem mind rajhalak minimum 6-8-10 főt igénylő rajjal. Gondolom a későbbiekben ez megoldásra kerül.


“Diszkoszokat nem ajánlok, mert kényes halak, a fűtésük nem egy olcsó mulatság.”


Ez igaz. Diszkosz nem kezdőknek való, de még haladók is meggondolják. Minden esetre nálam bakancslistás egy párszáz literes diszkoszos ;)


“Ha trópusit akarsz akkor a víz meleg legyen (sügerek) Télen kell rá vigyázni, mert akkor hideg van és lehűlhet. Ez szép tud nagyon lenni. Én ezt ajánlom.”


Sügérek alatt most afrikaiakra gondolsz? Mert, pl: a vitorlás is sügér. Szerintem 260 liter kicsit kicsi egy látványos afrikai sügéreshez. Az valahol 300-500 litertől felfele az igazi. Persze sok kisebb sügér is létezik, na meg sok dél-amerikai sügérnek (pl: ramirezi, apistogrammák) elég.


“Az legegyszerűbb amikor nem hidegvizi és nem melegvizi: 0-27 C°“


Öhm, ezen egy kicsit fennakadtam de lehet csak elírás. A hidegvízi fajok általában 15-20 fok körül vannak, míg a trópusiak 20 fok felett s általában 28-30 a felső határ, persze ez nem azt jelenti ,hogy minden trópusi faj tartható 20 és 30 között akárhol.


“Nagyon jól nèz ki kevesebb nagytestű hal jó sok kisméretű hallal is (pl 4 vitorlás, de 20 neonhal)”


Bizonyos esetekben igen, de azt ne felejtsük el megemlíteni ,hogy a nagy hal megeszi a kis halat, szóval csak óvatosan. Pl: vitorlás megeheti a sima neonhalat, de a nagyobb vörös neont már nem feltétlenül.

2021. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egyet értek, köszönöm. Talán sok a 8 vitorlás, de 2 nél simán lehet több...
2021. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja és a kisebb rajhalakat tartottam pár éve nagyobb csoportban, csak az idő múltával hááát.... eltávoztak
2021. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!