Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fátyolfarkú aranyhal tartás?

Fátyolfarkú aranyhal tartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több kérdésem is lenne, akinek van tapasztalata fátyolfarkú aranyhal tartásban, kérem segítsen!

Először is tanácsot kérnék, hogy Budapest környékén honnan érdemes beszerezni?

Van esetleg valami extra igénye, valami, amire figyelni kell?

Össze lehet rakni más halakkal? Ha igen, mire kell figyelni?

Valószínűleg ez nem egy tipikus kezdő hal, de szívesen fogadok tanácsokat, hogy milyen díszhalakkal érdemes kezdeni a haltartást.



2021. febr. 18. 13:07
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nincs személyes tapasztalatom aranyhalakkal, de azért tudok pár dolgot róluk. Szóval először is nem feltétlenül kezdő faj mert nagyra nő s nagy helyet igényel, egyébként nem kimondottan igényes halak. Szóval ha nem akarsz nagy pénzeket beleölni akkor válassz valami mást.

A “nagy hely” 200 litertől kezdődik, ebbe mehet 3-5 hal, erős szűrés elengedhetetlen.

Ne tévesszen meg ,hogy a boltban kicsit, azok még bőven növendékek. Változattól függően 15-35 cm hosszú lehet, az “akváriumi” változatok a gombóctestűek, ők kb 15-20 cm hosszúak míg a “tavi” változat akár 35 cm és áramvonalas.

Ahogy az elnevezés is utal rá az akváriumi változatok nem biztos ,hogy egész évben megmaradnak egy tóban (rosszabbul bírják a körülményeket s sokszor nem tudnak kitelelni) míg a tavi változatoknak sokkal nagyobb akvárium kellene ezért szerencsésebb tóban tartani.

Hidegvízi faj ezért nem tartható trópusi fajokkal, legjobb aranyhalat csak aranyhallal.


De a legfontosabb ,hogy még mielőtt bármit megveszel ezeket olvasd át, minden hasznos infót megtalálsz:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha megmondod mekkora akváriumra gondoltál akkor nincs akadálya a dolognak de ez egy fontos infó lenne ahhoz, hogy érdemben bármit ajánlani lehessen. Mint látod az aranyhaltartás nagy beruházással jár, ha ez nem gond akkor természetesen kezdő akvaristák is választhatják kellő mértékű önképzést követően. Mondjuk ez a többi hal esetében is elsődleges lépés kell legyen.
2021. febr. 19. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Több helyen olvastam, 150 literes akvárium a minimum, így akörül gondoltam.

2021. febr. 20. 17:57
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
A 150 liter jó kiinduló pontnak, igaz aranyhalazni ez elég minimális de 2 max 3 halnak elég lehet. Azt elfelejtettem megemlíteni ,hogy mivel hidegvízi faj ezért nemcsak ,hogy nem tartható trópusi fajokkal de nyáron hűteni kell a vizét ha tartósan felmelegszik. Kb 18-20 fok körül jó nekik, szóval ha van lehetőség rá akkor én az akváriumot eleve olyan helyre raknám ahol alapból hűvösebb szokott lenni és nyáron sincs 30+ fok. Hűtési módszerekből több is létezik (pl: jegesvizes palackok cserélése, nappal sötétítés éjjel szellőztetés, stb) de hosszútávon stabil hűtést talán csak akvárium klímákkal lehet elérni, azoknak meg azért megvan az ára. Nem elijeszteni vagy leuntatni akarlak az aranyhalazásról csak figyelmeztetni/ szembesíteni ,hogy ez nem feltétlenül olyan egyszerű ha a halak hosszú és boldog élete a cél. Mindezektől függetlenül bármiben szívesen segítek/ segítünk.
2021. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tehát kb 150-liter lenne (én 300 literre gondoltam :D). Igen, tudom, hogy 150-litert is ajánlanak de ez annyira az alja, hogy tényleg csak pár db számára elég és azokból is inkább a kerek és osztott farkú változatoknak. Nem tudom mennyire ragaszkodsz az aranyhalakhoz de gondold át, hogy 2-3 nagytestű halat tartanál e szívesebben vagy egy színes az akvárium minden szintjét benépesítő közösséget több fajta kisebb nagyobb testű rajban, párban v, kis csapatban élő halakkal. Én sem akarom kedvedet szegni nekem is voltak és nagyon kedveltem őket de végül egy kerti tóba lettek költöztetve mert láttam, hogy válik egyre szűkebbé a helyük, pedig 300-literben volt 5 db. Az én szobám alapból világos és hűvös, nyáron is a 26 fokot tartja a víz gyakoribb cserékkel esőztetéssel, de ez más helyen és kisebb akváriumnál tényleg gond lehet.
2021. febr. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, még egyszer köszönöm a válaszokat!

Úgy tűnik, kicsit elhamarkodott döntés volt ez részemről, talán most még nem vagyok eléggé felkészült ehhez, de a jövőben mindenképpen belevágok majd.

2021. febr. 23. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!