Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sórák vizébe mennyi só kell?

Sórák vizébe mennyi só kell?

Figyelt kérdés
Jelenleg kelnek a rákocskák, egy fél liter vízben vannak. A Sera Artemia-mixét raktam bele a vízbe, ami ugye 500mlhez van. Viszont szeretném majd egy nagyobb helyre átrakni ôket, olyan 3-4L-es műanyag doboz lenne az akváriumuk. Viszont nem tudom hogy mennyi sót tegyek bele ennyi vízbe, hogy megfelelô legyen nekik. Elôre is köszönöm a segítséget.

2021. febr. 22. 17:11
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
78%
Literenként 30-35g natúr konyhasó, esetleg keserűsóval és kálium kloriddal is kiegészíthető ezekből 3-4g már elég a keverékhez (plusz egy-két csepp micro növénytápsó). Nyilván nem fontos cifrázni konyhasóban is kikelnek, csak úgy megemlítettem. Jobb kelési arány érdekében és esetleg a rákok felneveléséhez érdemes tengeri sókoncentrátumot használni, ez esetben persze etetni is kell őket, élő algával, spirulinával, élesztővel, zabkásával, de legegyszerűbb a gyári folyékony sórákeleség. Fontos a jól levegőztetett meleg víz 28 fok. A felnevelésükhöz min 8-10 literes akvárium kell, lehetőleg természetes fényben pl ablak előtt, hogy képződjön kellő zöld alga.
2021. febr. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Butaság.


Szénsavmentes ásványvíz is megfelel nekik (tudtommal), és szárított algával kell etetni őket.

2023. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


De lehet, hogy az előbb felsoroltak is jók, én nem tudtam róla, hogy ezek kellenek.

2023. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!