Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik Xifó hím, gyorsan...

Az egyik Xifó hím, gyorsan veszi a "levegőt" és nem nagyon eszik. Valakinek van vmi ötlete?

Figyelt kérdés
3 napja figyeltem meg, hogy a hím xifó aki karácsony óta van nálam, gyorsan veszi a levegőt, és nem nagyon akar enni.(ma pl.nem is nagyon érdekelte hogy előtte lebeg az étel.) Mozogni mozog, de néha pihenget egy helyben... Most átraktam egy kisebb akváriumba, hogy ne zavarják a többiek. Van vmi mód arra hogy megmentsük?

2021. febr. 27. 19:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, mert közel áll hozzám!!
2021. febr. 27. 19:01
 2/18 Skid05 ***** válasza:
100%

Írj pár sort az akváról és a körülményekről.

Akva mérete, vízcserék gyakorisága és volumene, szűrő típusa, teljes fauna összetétele ezen belül hány xifó hím és hány nőstény, hőfok, talajtípus, halkaja. Illetve volt-e bármi rendkívüli az utóbbi időben (halak, növények betelepítése, gyógyszer, teljes vízcsere, havi nagytakarítás…)

2021. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Te válaszoltál az “önfenntartó akvárium”-os kérdésnél is? Írj le minden részletet az akváról mert a “hetente takarítom a szűrőt” és a “nagyon hamar jön az alga” nem túl bíztató. Ennyiből arra tippelek ,hogy egy igencsak tűhegyre állított rendszered van ami időnként ki is billen s valszeg’ ennek látja kárát a xifó.

Tehát:

-mekkora akvárium

-milyen szűrés s azt milyen időközönként s hogyan takarítod

-egyéb technika, pl: fény, pontosan milyen, mennyit megy egy nap stb

-karbantartás mint pl: vízcserék s talajporszívózás mikor mennyi

-hány hal van, pontosan fajonként (pl: az “algaevő” nem pontos megnevezés)

-növényzet milyen/ mennyi, jól fejlődik-e stb

-növénytáp milyen s mennyi

Ami még eszedbe jut írd le.

Addig is:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég kevés infó. Ha a vízminőség a gond akkor áthelyezéskor javulni fog, másik halnál is jelentkezik. Ha vírus ami a vért támadja akkor a többin is jelentkezni fog 1-2 héten belül, viszont lefogyást is okoz. Ha parazita akkor már előbb jelentkezett volna és viselkedésén jól látható. Ha bélparazita akkor bélduzzadás, átlátszó ürülék jelentkezne. Pl. jó volna tudni mivel eteted.
2021. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szval, az hogy hamar algásodik, úgy értettem hogy pl. jelennek meg barna alga foltok az aksi bizonyos pontjain. Ezeket azonnal leszedtük. Az akváriumról:120l,van benne:

3xifó(2 nőstény,1 hím)

2black molly

3gömb molly

7guppi

1platti

4kis tapi (takarító halak)

3algaevő

És szülőszobában 10 kis xifó.

A szűrő az akvárium része volt.

Eddig nem volt probléma, karácsonykor kaptam, minden rendben volt. Hetente szűrőt tisztítok, és részleges vízcsere(30%os eddig 5x volt)

Ioncserélt vízzel, és 1 napig állott vízzel öntöttük fel, feles arányban.

Élőnövények vannak benne, bújó helyek, kagylók és kavicsok. Az aljzat 2x volt "porszívózva". Köszönöm a válaszokat és a linket:)

2021. febr. 27. 20:38
 6/18 A kérdező kommentje:

És amit elfelejtettem:

A nagyok: Fix haltáp, Vipan főeledel, spirulina tabletták, lemezeshaltáp és fagyasztott szúnyog lárva... Ezek felváltva. (naponta 2x etetek)

Kicsik:Fix haltáp ivadékoknak.(naponta többször)

Az algaevők VipaChips-et kapnak (2 esténként). Szoktam növénytápsózni a növényeket hetente egyszer, és azok gyönyörűek! A világítás átlagosan 9 óráig van bekapcsolva.

2021. febr. 27. 20:45
 7/18 A kérdező kommentje:
És még vmi! Legutóbb halakat csütörtökön hoztunk,akkor már így viselkedett a xifó): A Növényt még nem raktam bele, mert csigát nem szeretnénk bele vinni az aksiba. Az új halak után Parakill-t nyomtam az akváriumba, hátha vmilyen baktérium vagy gomba a baj, de különösebb változás nem történt. Előtte 2 héttel el pusztult egy kis black Molly így metilin kék oldatot nyomtuk a vízbe. Rendszeresen nézzük a víz pH és nitrin tartalmát és a keménységét is. Áll. különösebb probléma egyikkel sincs.
2021. febr. 27. 21:16
 8/18 Skid05 ***** válasza:
100%

3-4 halfaj mellett kellene letenni a voksod, melyek hasonló igényűek, mind hőfokra, mind vízkeménységre. Az elevenszülők fajszáma és egyedszáma sem oké így, az ivadékok nevelése egyszer tűnik jó ötletnek és újdonságnak, amíg rádöbbensz, hogy senkinek nem kellenek, neked pedig nincs elég helyed az újabb és újabb generációknak. Szóval erősen ajánlott csak uolyan ivarú példányokat tartani, viszont magam részéről sem xifót, sem mollyt nem ajánlanék 120 literbe, különösen nem együtt.

Ami a problémát illeti:

„A szűrő az akvárium része volt.” ez nem szokott jót jelenteni, átlag alulméretezett szűrőket pakolnak kész szettekbe, mind motorra, mind szűrőfelületre kevés szokott lenni. Ha máshol nem a szűrőn szerepelni szokott, egy l/h érték és egy típusszám, ezeket ajánlott lenne kideríteni, esélyesen cserére is szorul.

„naponta 2x etetek” nagyon nem mindegy, hogy mennyit, ha napi adagot amit pár perc alatt eltüntetnének alapból beadod két részletben az oké, viszont ez úgy szokott kinézni inkább, hogy mivel éhesnek látja a házi kedvenceket a tapasztalatlan akvarista-szem, inkább dupla adagot ad, ami belső szűrő mellé 120 literben nem egy jó ómen

„Hetente szűrőt tisztítok” kimondottan rosszul hangzik, felteszi az előző két bekezdésemre a pontot, 4-6 hét az optimális egy belső szűrőnél, annyit ki kéne bírnia, különben felmerül a túltelepítés/túletetés/alulszűrt akva problematikája.

A lényeg, bármelyik eset álljon fenn, a mikroökoszisztéma akkor is egyensúlyra „törekszik”, ergo ha a rendszer nem tud feldolgozni több ammóniát akkor annak keletkezését fogja redukálni, = kevesebb haltrágya = csökkenő halszám.

„fagyasztott szúnyog lárva” vörös? fekete? fehér? jó pár halfaj bélrendszere érzékeny a vörösre (a száraz táppal hasonló a helyzet egyébként, legyen az akármilyen luxus minőségű), hazavágja az emésztésüket, havi párszor bőven elég, hatos tropical néven fut egy fagyasztott mix többféle kajával, főmenünek jó a fagyasztott csak ne a vörös szúnyog legyen a heti menü

A kaján és a szűrőn kívül javaslom 2 naponta 1szer etesd őket, a vízcserét ha van rá mód két részletben tedd meg hetente, a porszívó oké, a szűrőt ne babráld hetente, a növényzet fejlődése pozitívum.

2021. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A szűrővel nem hiszem hogy gond lenne, csk én szeretném ha halaim jól éreznek magukat, így a szűrő is működjön jól. Először folyóvízben volt tisztítva a szivacs, és ezért nagyon haragszok magamra, de utána már ezt próbáltuk elkerulni. Etetésnél figyelek a mértékekre, így sztem ez sem probléma... VISZONT!! A szunyoglarva vörös színű, bár eddig nem tapasztaltam ebből problémát, de ezek után erre is figyelni fogok! Az ivadékoknak egy része megmarad, és nem hinném hogy a xifó és a Molly nem jönnek ki egymással, inkább a guppik kergetik a nőstény xifót, bár ez természetes, mert a kishalak hétfőn születtek. A halak teljesen jól érzik magukat együtt, és még nem olvastam róla hogy rossz párosításrol lenne szó, de majd erre is több figyelmet szentelek. Köszönöm a válaszokat! Esetleg még vmi ok, amiért így viselkedhet a xifó, vagy van-e esély arra hogy meggyógyul? Egyébként a külön aksiba jól el van, kicsit olyan, mintha lassabban venné a levegőt, viszont enni nem hajlandó.):
2021. febr. 27. 21:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a másik kérdésnél lekorholt felelőtlen kisérletező, ezért saját trükkökkel nem fárasztalak. Az látszik hogy hajlamos vagy erős túlzásokba esni: szűrőtisztítás, etetés, gyógyszerezés, mások minősítése stb. Azért karanténozás nélkül ne telepíts halakat, (és jól karanténozni sem egyszerű), ne locsolj gyógyszereket az akvába, több kárt okoz mint hasznot. A Fix tápokkal én elégedett voltam amikor használtam de a vörös szúnyoglárva és a lemezes tápok okoznak bajokat, pláne túladagolva.
2021. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!