Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik Xifó hím, gyorsan...

Az egyik Xifó hím, gyorsan veszi a "levegőt" és nem nagyon eszik. Valakinek van vmi ötlete?

Figyelt kérdés
3 napja figyeltem meg, hogy a hím xifó aki karácsony óta van nálam, gyorsan veszi a levegőt, és nem nagyon akar enni.(ma pl.nem is nagyon érdekelte hogy előtte lebeg az étel.) Mozogni mozog, de néha pihenget egy helyben... Most átraktam egy kisebb akváriumba, hogy ne zavarják a többiek. Van vmi mód arra hogy megmentsük?

2021. febr. 27. 19:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én szívesen meghallgatlak, sőt szeretném ha segítenél! Ha vmit elrontottam szeretném helyre hozni, ha még lehet!
2021. febr. 27. 21:53
 12/18 A kérdező kommentje:
És eszem ágában sem volt senkit minősíteni! Elnézést ha így jött le. Azért a segítségedet még kérhetem? Nem szeretnék gyógyszerezni. A növényi tápsó, a metilinkék oldat, vagy a parakill annak számít?
2021. febr. 27. 21:59
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elég sok hibát elkövettél nekem sem világos teljesen a helyzet. A parakillal és a metilénkékkel kinyírtad a szűrést. Ebből és abból hogy áthelyezéskor jobban lett a halad szerintem a vízkémiád súrolja a mérgező szintet. Legközelebb elkülönítve használj ilyen szereket. Nem kevés káros(mérgező) mellékhatásuk van. A növény tápok nem számítanak gyógyszernek. A karanténozás elhagyása az igazi felelőtlenség és akik használják azok közül is csak kevesen jól.
2021. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. És mégegyszer elnézést ha megbántottalak. Azért használtam a "nagy" akváriumban is a metilin kék oldatot mert új hal érkezett és mert elpusztult egy, és a hasán volt egy fehér folt. A parakill azért kellett, mert a halak dörzsölődtek az akváriumi kövekhez.
2021. febr. 27. 22:17
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor mégis parazita, csak kiderült. Én ilyen esetben átrakom a halakat talajmentes szűretlen akvába és ott kezelem, emelt hőmérséklettel, gyakori aljzat porszívózással, inkább kevesebb mint több vegyszerrel. Ez sajnos elég stresszes vannak áldozatok de legalább hatékony. 2-3-hét alatt a kiürített akvában éhen szoktak halni a paraziták kezelés nélkül is és a szűrés is megára talál. Nekem ez vált be.
2021. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"A szűrővel nem hiszem hogy gond lenne"


Aha, és a szűréssel se hiszed?

Tehát:

-Van egy szettes szűrőd, ami elhiszem, hogy tök jól működik, csak jóindulattal kb 70 litert tudna jól megszűrni, illetve 70 literre való hal végtermékét tudná semlegesíteni.

-Hetente takarítod, pedig egy megfelelő nagyságú és erejű szűrőt inkább havonta kéne, ebből is látszik a túlterhelése.

-Barna algád van, ami tipikusan egy friss, kifejletlen szűrésű akváriumra jellemző, általában magától eltűnik, ha beáll az egyensúly.

-Mérgezéses tüneteket mutatnak a halak, márpedig a nitrogénvegyületek mérgező formáit csak a szűrő tudja hatékonyan semlegesíteni, tehát egyből a szűrésnek kéne gyanúsnak lenni.

-Plusz antibiotikumot locsoltál a vízbe, ami nem olyan intelligens cucc, hogy elkezdjen válogatni a hasznos baktériumok, meg a kórokozók között... az kinyír mindent, onnantól viszont amit etetsz, és amiből így ammónia lesz, az mind benne marad a vízben, és szépen megmérgezi az egész állományt.

Ja, igen, és 100 liter környékén még azért szoktuk tartani a heti 30% vízcserét, átlag aksiban, pláne kezdő szinten kockázatos kitolni 2 hétre.

Ja, és amúgy elég indokolatlan az ioncserélt víz, mert a tartott halaid majdhogynem brakkvizesek, szóval bírják a kemény vizet.

Még egy észrevétel a halak apropóján, ennél szerencsétlenebb összeállítással ritkán lehet találkozni.

4 elevenszülő faj 100 literbe? Kb 1-et vállalnék be, pedig vagy 30 éve vannak akváriumaim. Mit csinálsz, ha az összes nőstény szül vagy 30 kishalat? És minden hónapban! Azok ugyanúgy esznek, terhelik a vizet, nőnek, egyre többet ürítenek... Lesz helye annak a havi mondjuk 100 halnak?

És egy utolsó gondolat az utolsó infóval kapcsolatban, mármint a molly parazitás megbetegedéséről - nem tennék fel rá komolyabb összeget, hogy a parazita volt előbb, és a gyógyszeres kezelés tette elégtelenné a szűrést.

Teljesen reális, sőt gyakoribb a fordított verzió.

Van egy szettes szűrés, rommá terhelve, szép lassan gyűlnek a méreganyagok, a vízcserék is ritkák, és kialakul egy állandó, gyenge, de konstans mérgezés.

Ez stresszeli a halakat, legyengül, vagy akár le is áll az immunrendszerük. Melyik, meddig bírja, itt már beköszön a természetes szelekció, az immunitás védelme nélkül a leggyengébbeket máris elkezdik megtámadni a kórokozók. Baktériumok, paraziták, hasvízkór, halpenész, szájpenész, darakór...Ez nem az alapbetegség, hanem tünet. Az immungyengeség tünete, amit többségében valami stresszforrás okoz.

2021. febr. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
A kollégák már nagy vonalakban elmondták a hibás döntéseidet és tanácsot is adtak én is leírtam a másik kérdésednél a halakra vonatkozó tanácsaimat de itt új problémák is felmerültek. Pár tanács: kemény vizet igénylő halaknak a csapvíz fele-fele arányú lágyítása indokolatlan, még keményebb víz esetében is max közepesen keményig szabad max 14-15NK de inkább ne piszkáld. Ennyi halnál kell egy külső szűrő is, ez esetben nem gond a belső gyakori tisztítása hiszen csak mechanikai szűrést végez és áramoltat. Kell egy karantén akvárium ahol kezelheted, megfigyelheted a halakat ha kell. Az akváriumba nem teszünk gyógyszert csak ha az egész állomány beteg. Ha gyógyszert használtál akkor 3 héten keresztül 2-3 naponta 10-15% vízcserét kell csinálni mert kiölted a bontóbaktériumokat és csak mechanikai szűrésed maradt. Az új halakat, növényeket fertőtleníteni és karanténozni kell mielőtt a többi közé teszed. Igen a metilén és a parakill gyógyszer. A halakat szoktatni kell az akvárium vízéhez minden áthelyezéskor. A vörös szúnyoglárvát át kell mosni egy kis szűrőben etetés előtt. Felnőtt halaknak elég napi egy alkalommal enni adni. A beteg halat karantén akváriumban kezeld ( jó a parakill csak intenzíven szellőztess is). Ha dörgölőznek a halak akkor 10 literenként tegyél az akvárium vízhez egy csapott evőkanál konyhasót ez általában elég ha időben észreveszed, ez még nem minősül gyógyszernek, maradhat a heti 2x 15% vízcsere. Részleges vízcserekor a talajt is porszívózd át min hetente 1 alkalommal. Hát hirtelen ennyi jutott eszembe. Az ajánlott oldalakat feltétlenül olvasd át és a lényeges dolgokat sajátítsd el, ez mindennél fontosabb a továbbiakra nézve.
2021. febr. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a tanácsokat.:)

Megpróbálom helyre hozni amiket elrontottam!

2021. febr. 28. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!