Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A házi kacsa megeszi a guppikat?

A házi kacsa megeszi a guppikat?

Figyelt kérdés
Se guppim, se kacsám, de érdekel a kérdés, hogy kiegészítő takarmányozásra lehet-e használni guppi túlszaporulatot.

2021. márc. 1. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen: A házikacsa táplálkozása

A magevés mellett szükségük van zöld táplálékra is. Apró csigákkal, rovarokkal, vízinövényekkel egészítik ki táplálékukat. A házikacsa mohón és sokat eszik. Nem válogat. Tápláléka mindenféle víziállat, növény, darált étel, mag. Evés közben gyakran iszik

2021. márc. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szinte 100%. Egy horgász ismerősömnél láttam amikor a csalihalat ill a kisebb halakat, v daraboltat ill belsőséget a baromfiudvarba szórta, minden szárnyas mohón ette tyúkok, kacsák, libák. A macska is alig úszta meg amikor lopni akart tőlük.:D A guppik túl aprók ahhoz, hogy megérje hónapokig gondozni őket azért, hogy egy evésre megegyék az összeset.:D Szerintem még a xifó is kicsi ehhez, nagyobb halból könyebb kellő mennyiségű kaját darabolni, darálni mint őket házilag nevelgetni kellő darabszámban. Szóval megennék de direkt ezért nevelni őket nem lenne kifizetődő. Amúgy a disznó is megenné a halat ha kapna, mármint a nagyobbakat.
2021. márc. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Halastóba gondoltam, hogy a szúnyoglárvákat megegyék a guppik, gondoltam, a guppikat meg megehetné valami más (a kacsát meg én). Köszi a válaszokat!
2021. márc. 1. 15:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Kicsit összeszedetlen lett, tehát: kerti tóban sok a szúnyoglárva, betennék néhány guppit, hogy eszegessék őket. A kacsa ötlete onnan jött, hogy a guppi túlszaporulatot is el lehetne tüntetni valahogy. Sok időm van a karantén alatt :D
2021. márc. 1. 15:56
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
A világért sem adnék tanácsot díszhalak takarmányként való felhasználására de így beszélgetés szintjén azt mondom a paradicsomhal a neked való. Bírja az oxigénszegény vizet, a hideget és meleget is elég tág határok között elviseli, nem kap sokkot ha a sok esőtől lelágyul és savanyodik a víz, elfogyaszt minden élő rovart, férget,ebihalat, amit csak talál, ezekből 1 példány is sokkal többet eszik mint egy maréknyi guppi, a kacsáknak is nagyobb falatok jutnak így kövérebb kacsát ehetsz.:D Egy hibája azért van a dolognak ha meglátod milyen szépek nem lenne szíved megetetni őket a kacsákkal, bár szerintem a guppik és szúnyogirtó fogaspontyok is szépek.
2021. márc. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Másik megoldás, hogy kárászokat, keszegeket tartasz a tavadban és őket is te eszed meg.:D
2021. márc. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet!
2021. márc. 2. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!