Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik lámpát válasszam?

Melyik lámpát válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A 36 literes, bettás akváriumomhoz keresek lámpát.

Alacsony és/vagy közepes fényigényű növényekkel szeretném betelepíteni.

A medence: 40 cm hosszú, 30cm mély, 30cm magas, üvegtetővel.

Ezzel szemezek:

ODYSSEA Led 200 + (30-45cm) 4,3W - LED (nem tudom a watt helyesen lett e feltűntetve) szerintetek ez jó lenne?


Esetleg milyen más lámpa jöhet szóba?



2021. márc. 5. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Ezt ne itt kérdezd, lépj be facebookon az "Akvarisztikai alapok kezdőknek" vagy "Akvaristák világa" csoportba és inkább ott tedd fel. Itt nagyon kevesen értenek a halakhoz, ott meg kb mindenki.


Bocsi, hogy nem tudtam konkrétan segíteni, de ők eligazítanak majd. :)

2021. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ah, facebookot nem használok, de ha mást nem, nyitok egy profilt csak ezért :)
2021. márc. 5. 14:44
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki olvassa, azt még megkérdezném hogy kavics / zúzalék alá minden esetben kell e tenni táptalajt?
2021. márc. 5. 14:50
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

1-es, azért ahogy elnézem, neked se nagyon jött össze a hasznos válasz. :)

Sajnos nem tévedés a watt, valószínűleg tényleg ennyire kevés. Ami magában hordozza, hogy a fényerő is elég gyenge lesz.

Ez inkább kimondottan alacsony fényerejű aksi lesz.

És mint ilyen, abszolút tudja nélkülözni a táptalajt. Viszont növényből csak árnyéktűrőek jöhetnek szóba.

2021. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%

#1


“Itt nagyon kevesen értenek a halakhoz, ott meg kb mindenki.”


Na, ez övön aluli volt :P Igaz ,hogy relatív kevesen vagyunk ebben a kategóriában de általában bőven elegek vagyunk a kérdésekhez.

De ha már facebook akkor én inkább a “Növényes Akvaristák Közössége” és a “LowTech Akvakertész Közösség” csoportokat ajánlom.


Kérdező, rákerestem erre a lámpára de nem találtam leírást a lumenről pedig mivel LED-ről van szó ezért az némileg fontosabb lenne mint a watt, de lehet csak én vagyok vak. Belefutottam a GreenAqua oldalába is, ott volt pár értékelés, mind pozitívak szóval csak tud valamit ez a lámpa. Az mondjuk érdekes ,hogy vörös LED nincs benne csak fehér s egy kis kék. Szerintem nem egy fotonbomba de igénytelenebb növények fölé jó lehet.

2021. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Rákerestem erre a lámpára, és találtam egy jóval erősebb verziót.

Ezzel már értelmesen lehet növényezni:

[link]

2021. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Csíptetősben is gondolkozhatsz, itt van néhány olcsóbb kínai is. Azok se olyan rosszak:

[link]

2021. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Alapjáraton nem vagyok ellene a kínaiaknak ha tényleg nem rosszak! Sajnos úgy látom lument mindig elfelejtenek írni.
2021. márc. 5. 15:49
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, ezekbe a lámpákba nem igazán rakják a legújabb fejlesztésű, drága ledeket, márpedig kizárólag ezek lennének képesek némileg felülmúlni a fénycsöves, vagy kompakt fénycsöves rendszerű fényforrásokat.

Szóval nagyságrendileg kb lehet ugyanúgy számolni W/l-ben ledeknél is, már csak azért is, mert ez fénycsöveknél is csak egy viszonylagos mérőszám, ott se tökéletes.

A ledeknek ott jön ki az előnye, hogy koncentráltabban, 120 fokban lefelé világítanak, így a leadott fény jobban hasznosul. Fénycsőnél sok fény veszendőbe megy, mert körben, henger alakban világít, és csak fényterelőkkel lehet úgy ahogy leterelni a fényt a vízfelszínhez.

A lényeg, hogy valamelyest a watt is ad egy kis támpontot, bár tény, hogy elég tág határok közt.

2021. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Ez se rossz amúgy, a nagyobb 11 wattos.

Olyan szempontból, hogy a led is tönkremehet, a spektrum is eltolódhat, még ha nem is romlik el, idővel cserélni kell. Ha meg elromlik, akkor nyilván.

Egy ilyen egybe épített ledes világításnál nincs lehetőség modulokat cserélni, annyit tudsz tenni, hogy kidobod az egészet, és veszel újat.

A linkelt lámpa 2 csapos kompakt fénycsővel működik.

Az elektronikus "meghajtás" kis eséllyel megy tönkre, kompakt fénycsövet viszont egy ezresért tudsz venni újat, ha kiég.

2021. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!