Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a növény baja?

Mi lehet a növény baja?

Figyelt kérdés
2 napja vannak ideiglenesen egy 12les vödörben mert nemsokára megjön az akvárium.de az echinodorus balearea(nemtudom hogy kell írni).De az echi. elkezdett barnulni ,az anubis széle pedig sárgalállik.Kapnak Co²-őt,táppot ,és fényt,de nem tudom mitől lehet ez vele.Valakivel volt már hasonló vagy van ötlete?
2021. márc. 5. 19:13
 1/4 A kérdező kommentje:
kép: [link]
2021. márc. 5. 19:16
 2/4 anonim ***** válasza:
A vödrödben nincsenek halak, szűrő, semmi ami vízmozgást okozna. Lehet hogy tele van tápanyaggal meg co2-vel de a növény nem találkozik vele.
2021. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ezek a levelek nem két nap alatt az-az nem nálad lettek ilyenek. A sérült leveleket vágd le egy éles ollóval és csak részleges vízcserét csinálj ahogy már az előző kérdésednél is írtam. Átültetéskor és környezetváltozáskor gyakorta tönkremennek a régebbi levelek ezeket nem célszerű rajtuk hagyni. Nem tudható milyen körülmények között nevelték, tartották így várható, hogy egy ideig szokniuk kell az új vizet és közben pár levél elpusztul, néha az egész növény is rámehet ha túl nagy sokk éri. A kardfüveknél fontos a vaspótlás és a gyökértáp is ha már elültetted. Ültetés előtt a megnyúlt gyökérszálakat is vissza kell vágni. Ha nem levegőn nevelték hamar megfog erősödni lámpa alatt de néha le kell vágni az alsó leveleket, később ez nem jelent gondot mert folyamatosan hozza az újakat és egyre nagyobbakat. Középtájra ültesd mert szép terebélyes lesz.
2021. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Tegnap cseréltem neki egy kis vizet mert nem akartam megzavarni,és egy 1,5l es ásványvízbe belekavartam a víztisztítót ,és azóta egyre jobban alakulnak,néhány levelet sajna le kellett vágni ,de a többi már kezd regenerálódni.
2021. márc. 7. 09:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!