Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol mennek be a halak a...

Hol mennek be a halak a belsőszűrőbe?

Figyelt kérdés
Van egy eihem pick up 2010-szűrőm,és minden nap szét kell szedni,mert egy két hal mindíg ott van, hol mennek be szerintetek?,az alsó részt már teljesen lehálóztam ugyhogy ott biztos nem, de akkor hol?endler guppik,és emiatt már négy halam elpusztult,mert nem vettem észre időben,de ha alul ment volna be a rotorja nem szette volna szét?
2021. márc. 9. 14:04
 1/6 anonim válasza:

ott az aján azon a müanyag

rácson

2021. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De azt teljesen lehálóztam!!
2021. márc. 9. 14:24
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az áramlás ellenére beúszhatnak a kifolyónyíláson is. A kis ancikra jellemző viselkedés de néha ivadék és kistestű halak is befurakodnak. Kellően dús felszíni növényzet mellett kevésbé jellemző ez a viselkedés az ancik kivételével. Egy maréknyi tüskéshínár, v májmoha jó rejtekadó helyet biztosítana. A kiömlő nyílásra is tegyél valamilyen hálót, mondanám az esőztetőt is de ezekhez nincs. Sokszor betegség és a rossz vízminőség is bújásra sarkallja a halakat, ezzel is számolni kell, jobban mondva meg kell előzni rendszeres takarítással és részleges vízcserékkel.
2021. márc. 10. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy kicsit húzd feljebb a szűrőt, mármint úgy, hogy kicsivel a vízszint fölött legyen a kiömlőnyílás. Ez könnyebben kivitelezhető mint a védőrács. Az aljáról is leveheted a hálót ha nincsenek ivadékok.
2021. márc. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van felszinen uszó növényem is,de már megvan hol mentek be,a gyári tapadógumit lecseréltem nem gyári csak valamilyen ,és mögötte van egy kis hézag na az pont elég hogy bemenjenek,szivacsal betömtem a hezagot, remélem mostmár jó lessz,köszönöm mindenkinek
2021. márc. 10. 12:03
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Hihetetlen, hogy mindenhová betudnak szuszakolódni.:D Régebben egy nagyobb csigaházba beúszott a halam és megfulladt a házban maradt levegőtől, azóta minden csigaház csúcsára lyukat ütök. Ki gondol ilyen dolgokra amíg nem szembesül vele.:D Rég döglöttnek vélt ancim is került már elő amikor kinőtte a 3D hátfal mögötti aprócska rést ahonnan kiesett, vagy kitúrta a mohát és beúszott, gondolom biztonságosnak ítélte mert hónapokig ott lakott, hogy esténkén kijárt e azt nem tudom, minden esetre én már lemondtam róla.
2021. márc. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!