Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tudni a guppi tenyész...

Mit kell tudni a guppi tenyésztéséről?

Figyelt kérdés
Van pár kérdésem: Miből lehet megtudni, hogy egy guppi milyen nemű, itt méretből nem lehet, mert nekem az összes guppim 4-5 cm-s. Mikor van párzási időszak? Miből lehet tudni, hogy egy guppi ivarérett? Mikor tudom, hogy a hím megtermékenyítette a nőstényt? A szülés idejére külön kell tenni a nőstényt a többi haltól, de a szülés után a "kismamát" is ki kell venni? Mekkorák az újszülött guppik? Egyenlőre ennyi kérdésem van, és ha lehet ne dobjatok be linkeket, amikben nincs meg a kérdéseimre a válasz.
2010. aug. 18. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Szülésnél látni fogod,hogy az anya guppinak angy a hasa és helyezd akk külön akváriumba!Ha a kis guppik megzsülettek vedd ki az anyát mert megeszi őket!!A kis guppik nagyon kicsi,de gyorsan nőnek!Én nem láttam,hogy mikor volt a párzás csak azt,hogy nagy a hasa a nőstény guppinak!A többire most nincs időm válaszolni...
2010. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nőstény guppik nagyobb testűek és kevésbé színesek, mint a hímek. A hím farokúszója nagyobb, szebb, fátyolos, a nőstényé lekerekített. A guppik 3 hónapos koruktól folyamatosan párzanak, havonta, viszont a spermiumot el is tárolják, tehát ha egy nem kívánatos hím termékenyítette meg a nőstényedet, akkor az már probléma. Ezért szokás szüzen nevelni őket és egy-egy nőstényt csak 1-2 tenyésztésre szánt legszebb hímmel párosítani. A nőstény kb havonta hozza világra utódait, erre ellető medence használata a legalkalmasabb, a medencében az anyát külön zárod egy kisebb kb 1 cm átmérőjű lyukakkal ellátott elletőbe, mikor megszületnek a kishalak itt tudnak elmenekülni anyjuktól. A guppik célirányos tenyésztésének rengeteg irodalma van, keresgélj. Mindemellett elárulom, hogy nem igazán érdemes ezzel foglalkozni, ha pénzért csinálod, mert könnyen szaporodnak és kicsi az áruk. Ettől függetlenül minden jót hozzá!
2010. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Doruss ***** válasza:
100%

Vanm egy nagyon egyszerű mód arra, hogyan különböztesd meg őket. A hím guppinál a hasúszó ún. gonopódiummá módosul, ennek olyan az alakja, mint egy vesszőnek, míg a nőstény hasúszója olyan, mint egy "rendes" úszó. Remélem, érthetően magyaráztam el :).

Onnan tudod, ha a nőstény terhes lesz, hogy (azon kívül, hogy a hasa nagyobb lesz) megjelenik egy ún. terhességi folt, egy feketés-barnás folt a nőstény hasa aljában. Elválasztani azért kell, mert a halak (még az anya is) felfalja a kicsiket. A guppi kb. négy hétig vemhes, ha észreveszed a terhességi foltot, utána 2-3 héttel válaszd el a nőstényt. Miután az összes kicsit megszülte, vedd ki a nőstényt is.

Nekem pont most szaporodtak a guppijaim, a kisik kb. 4-5 mm hosszúak, a magasságuk másfél mm körül van és átlátszóak, színtelenek, és nagyon aranyosak :).

2010. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én az alábbi fenti válaszok olvasása alapján többnyire egyetértek, de egyrészt nem. Nem feltétlen szülnek a nőstények havonta, az igaz hogy az átlag idő 4-5 hét kb. Én már tapasztaltam olyat is, hogy 3 hét után szült meg a guppim, igazából ez sok mindentől függ. Mindenki máshogy tapasztalja meg mennyi idő múltán szül a nőstény, illetve milyen jelei vannak ha szül, stb. Igazából ez a neveléstől függ, etetés, akvárium nagyságától is. Nem rég raktam át a halaimat 2x akkora akváriumba, ezzel kapcsolatosan azt tapasztaltam hogy a felnőtt halak mégnagyobbra nőttek, a halak inkább az akvárumhoz képest nőnek meg. minél nagyobb annál nagyobbra nőnek meg. a párzási időszak is sok mindentől függ, engedi-e a nőstény a megtermékenyülést, illetve ha nem is az, de a víz hőmérséklet is számít. 26 fokos víz környékén a halak párzási időszakot hisznek. ha túl hideg a víz nem biztos h a hím pározni akar. az oxigén is sokat számít. most a témától eltekintve van egy dalmata mollym és eleven szülő, láttam hogy már nem bírja mert hasas volt így külön raktam, estére megszült de igazából meg is lepődtem hogy nem kishalakat pottyantott ki hanem sárga tojásokat. a véleményem szerint szerintem sok volt benne, illetve már ő sem bírta így előbb kipottyantotta őket, de mivel nem fejlődtek ki a hasában így nem lettek belőle picik.

egész témáról annyit mindenkinek másabb a tapasztalása de nagyrésze ugyan az. jah és a fekete foltról annyit hogy nem minden halnál jön ki. változó

2012. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!