Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon mit csinálok rosszul?...

Vajon mit csinálok rosszul? Totálisan tanácstalan vagyok....

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 200 literes aksim.Belső és külső szűrő,levegőpumpa,hetente talajporszívózás,részleges vízcsere,vízminőséget nézek minden héten. Mégis ha nem is minden nap,de hetente,2,3 alkalommal elpusztul egy halam...guppi,xifo,stb.

Érdekesség hogy van egy másik,40 literes aksim, benne 4 neon,3 guppi és egy tóból kifogott tenyérnyi kárász Egy kínai keverő pompa van benne,semmi szűrő, semmi levegő, mégis elvannak, kutya bajuk.

A nagy aksiért mindent megteszek ,de akkor mi a baj mégis??



2021. márc. 13. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a baj, hogy rosszul működött a fűtőszál. Hiába volt 24 fokra állítva, csak 20 fokos volt a víz. Nem volt benne hőmérő, úgyhogy nálunk is nagy fejtörés volt hogy mi lehet a gond.
2021. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Van viszonylag dús élő növényzet? Használsz valamilyen vízkezelőt, növénytápot, bármit? Mivel etetsz? Mennyi és milyen halak lakják? Milyenek azok az ellenőrzött vízértékek és mennyi vizet cserélsz? A kárász és a neonok büntiben vannak, vagy mi okból kifolyólag nyomorgatod őket 40-literben?
2021. márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elhullás mindig van/lesz, az már más kérdés hogy milyen idő közönként. Valszeg vmit rosszul csinálsz, de látatlanból megjósolni nem nagyon lehet. Esetleg ritkábban porszívózz vagy csinálj részleges takarítást, mert lehet hogy a jó baktériumok nincsenek elszaporodva, és emiatt történik a probléma. Deh egyébként bármi lehet. Írd le azokat, amiket az előttem lévő kért. Szurkolok hogy beálljon az aksi, és ne legyen ilyen sűrűn elhullás:)
2021. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De mik a megelőző tünetek? Szapora kopoltyúmozgás, talajhoz dörgölőzés, elhalványodás, gyomor duzzadás, fehér széklet, elkülönülés? Egyszer volt ilyen esetem egy pontytetűvel, a halaim harmadát kinyírta megelőző tünet nélkül mire elkaptam.
2021. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!