Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert feheredett el a bettam...

Miert feheredett el a bettam uszoja?

Figyelt kérdés

a fiu bettam hatuszoja elfeheredett mintha elszaradt volna. Ezeken a kepeken kb latszik a lenyeg sajnos nagyon izgaga nem igen engedte fényképezni magat

[link]

[link]

Mitol, miert van ez es mit tehetek hogy ne legyen nagyobb baja es hogy meggyogyuljon?



2021. márc. 15. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem, inkább kék, mint fehér. Ugyan úgy viselkedik mint eddig?

Az aranyhalaknál is van fekete aztán idővel "lekopik" aranyra. Szerintem, a bettáddal is ez lehet.

2021. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
88%
Pont a hátúszó az ami kevésbé látszik, a kép alapján nem ismerhető fel az úszórothadás de ki sem zárható. Más tünet nincs? Úszóremegés, dörgölőzés, talajon fekvés, stb. Próbáld beazonosítani az úszórothadás tüneteit ill, kizárni ha nem hasonlít. Minden esetre nem árt egy 30% vízcsere és egy alapos talajtakarítás. Azok az úszók amik látszanak szépnek tűnnek, nem szakadtak, úgy látom növény is van de azért megnéznék egy teli képet is az akváriumról.
2021. márc. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]

Talan itt egy kicsivel jobban latszik nem tapasztalok mas problemat a vizcsere megtortent

2021. márc. 16. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
#1 vagyok. Így jobban látszik. Én is az úszórothadásra gyanakszom.
2021. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Külső "védelmi vonal" kezdi beadni a kulcsot, ez leginkább immunhiányra, esetleg mechanikai sérülésre utalhat.

Az immunhiányt az esetek többségében stresszes környezet, és/vagy mérgezés okozza.

Azért válaszolok általánosságokban, mert az ég világon semmit nem írtál az akváriumról.

Mivel ez egy komplex rendszer, ahol minden mindennel összefügg, szó szerint mindent le kéne írni az aksiról és tartási körülményekről, hogy konkrétabban lehessen válaszolni.



Addig is külön tartályban gyorsfürdős kezelést javaslok tüneti kezelésre, és az ok mielőbbi kinyomozását és megszüntetését, a kórság végleges felszámolására!!!

2021. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az akvariumrol: 60 literes akvarium van el valasztva, egyik felében o a masikban egy betta lanyka lakik. Mindket oldalon novenyke es egy ko lyukakkal amiben bujkalnak. Az akvarium le van fedve, buborekoztato van bent ami megadott idokozonkent megadott idore kapcsol be. A szurot tekintve tetra szuro pontosan nem tudom leirni milyen fajta 1000 litert forgat orankent es hogy ne zavarja a sodras a kimeno cso a legalacsonyabb fokra van allitva. Minden masnap (maximum ketnaponta) 30 %-os vizcsere van az aksiban
2021. márc. 16. 15:34
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
87%
Igen itt már jobban látszik és bizony ez úszórothadás. Vízminőség jónak tűnik a leírtak alapján, feltételezem a hőfok is rendben és a vízcserét sem hideg vízzel csinálod. Nem tudom mit néztem én növénynek de az utolsó képen nyomát sem látom, ezt pótolni kell, főleg úszó és lebegő növényzettel. A légbeoldás ez esetben csak stresszforrás és a "választófal" is ha átlátszó, ez a közelség mindkét halat stresszeli hiába nőstény a másik. Hogy oldottad meg a szűrést, mivel van elválasztva a két rész? Talajtakarítás is történik vízcserekor, mert az is fontos? Gyanítom ezen változtatni kell. Még egy zavaró tényező van éspedig a bújó biztos, hogy nem sérthette meg a hal úszóját? Nem véletlen hoztam fel ezeket a dolgokat és mivel nem látom ezért hívtam fel rá a figyelmedet. A halat kezelni kell de fontos a környezetének a rendbetétele is, különben hiábavaló az egész. Elsötétített karantén akváriumban tartós fürdővel, ennek híján gyors fürdőkkel. Én metilén és malachit együttes használatát ajánlom, mégpedig úgy, hogy a fürdetést követően közvetlen az úszóra kellene cseppenteni a malachitből pár cseppet és kicsit kivárni, hogy jól feltapadjon. Ezt a műveletet a hálóban lévő halnál tudod elvégezni vigyázva, hogy csak a sérült részre kerüljön a gyógyszer, csak a halak úszóin alkalmazható ez a fertőtlenítés. Napi három 10 perces gyors fürdő akváriumból vett vízben és három csepegtetés ( időtartama és mennyiség a gyógyszer leírásában található). Ha nincs infó a gyors fürdőről akkor 2 liter vízhez 10-10 csepp menjen mindkét szerből és természetesen megfelelő arányban más gyógyszer is használható. Ide mondjuk beteheted a porlasztót de ott kell legyél végig, hogy kivehesd ha rosszul viseli a gyógyszert. Nyilván jobb lenne karanténozni de így is megoldható.
2021. márc. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekelne, hogy választottad el az aksit, hogy mindkét felében megoldott a szűrés. Valami ráccsal, vagy perforált plexivel?

Egyébként ennek a szűrőnek még a legkisebb vízforgatása is 500 l/h, egy 54-es aksiban ez is közel 10-szeres vízforgatást jelent, az még egy érett szűrő esetében is van vagy 5-6-szoros vízforgatás!

Egy betta meg max mondjuk 2-szereset visel el.

A másik hal látványa is stresszelheti, plusz a számára túl nagy vízmozgás, plusz a dús növényzet hiánya.

Ezek együtt minden további nélkül okozhatnak olyan stresszt, amivel lenullázod az immunrendszerét, és akkor jönnek ezek a problémák. Penész, darakór, rothadás... legtöbb esetben először a hámréteget támadják a kórokozók.


(Egyébként és is megnéznék egy teljes képet az aksiról, mivel sokat számít az egész környezet látványa. Ahogy azt az előző válaszból is láthatod, apró mozaikokból próbálja összerakni a képet, de egyszerűbb lenne, ha nem kéne kalambózni. Engem pl olyan apróságok is érdekelnének, hogy tudtál egy közel 40 centis szűrőt betenni egy 25 centis vízoszlopba.)

2021. márc. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!