Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akváriumba milyen...

50 literes akváriumba milyen algaevő halat/halakat tehetnék? Ami nem bántaná az újszülött garnikat? Razbórák laknak még benne.

Figyelt kérdés

Rohamsisak csigákat próbáltam már, de sajnos nem ették az algát.

(Gondoltam törpe corykra, de nem tudom, hogy ők jól lennének-e, esetleg ha igen, hányan?)


2021. márc. 28. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát... ja, végül is jók lennének.

Mondhatnám, hogy ők nem igazán algázók, de alapvetően nem is nagyon értem miért kéne algázó, hiszen annak ott vannak a garnik.

Szóval szerintem pont nem kell algázó, ezért pont jó a pigmeus.


A létszám (illetve hogy egyáltalán mehetnek e) természetesen a vízterheléstől függ.

Tehát a szűrés hatékonyságától, (szűrés kapacitása, szűrő típusa) és hogy más állatból (razbórák, garnélák, egyéb gerinctelenek, stb állatok ) mennyi van.

2021. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ide is leírhatnád a problémád alapját, plusz akkor már azzal együtt a tartott növény fajtákat, mivel, mennyit tápozol, milyen algáid vannak, mikor indult az aksi, mióta vannak algák, stb...
2021. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a törpe coryk tuti nem jelentenek megoldást a problémádra!


Ha már mindenképpen állat, akkor inkább ottók, (otocinclus affinis)

de ahogy priviben elmondtam, addig még hosszú az út!

Sok mindent kell tisztázni, és rendbe tenni. Alapvetően minél kevesebb az állat, annál könnyebb a dolgod az algák ellen, ritkán van ez alól kivétel.

2021. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kojoc válasza:
Próbáld meg az otot törpe szívóharcsa
2021. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát a részletek:

Az akvárium 50 literes, 45 liter víz van benne.

Világítása 2 db Eheim Aqualight led lámpa, napi kb. 8 órát világít. Szűrése Aquael fzn 2.

50 w-os fűtő, 24,5 °C-os a víz körülbelül.

Talaj Manado dark. Állatok: 10 db razbóra és kb. 15 garnéla. Növényzet: 4 féle Anubias, 3 db gömbmoha, Hidrocotyle tripartita, békatutaj, kevéske Jávai moha.

Egy akkor 3 hónapja üzemelő akvárium tartalmát (ami egy sok éves akva vizével lett anno feltöltve) tettem át ebbe, 1 hónapja. Teljes vízzel, mindennel, csak a talaj lett új.

Tf tápokat használok, Planter 0,2 ml/ nap, Macro 0,4 ml/nap, Liqui Carbo 0,5 ml/nap. Ezeket napi 1x adagolom, reggel, heti 6x. A 7.napon vízcsere, több napig állott, Aquatan-nal kezelt csapvízzel.

2021. márc. 29. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!