Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Arról szeretnék információkat...

Arról szeretnék információkat kérni, hogy egy 20 literes akváriumba mennyire fontos szűrő vagy levegőztető? Jelenleg újszülött kishalak vannak benne. Azt hogyan tudnám megelőzni, hogy ne legyen nagyon sok kishalam? Nincs szívem a nagyokkal hagyni.

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jól teszed,hogy nem hagyod a nagyhalakkal,hiszen,azok megeszik őket :( sajnos én alig birtam megmenteni néhányat,mert egyrészt hatalmas akvim volt sok halakkal,ott szinte elvesződtek,másrészt meg mire hazaértem a melóból,épphogy maradt belőlük..


egyébként:nem kell a piciknek levegőztető,és szürő sem,nagyon jól birják,arra figyelj,hogy kizárólag ivadéktáppal etesd őket.

A szaporulatot nem nagyon tudod akadályozni,ha annyira megy(nekem az volt a bajom,h ritkán szaporodtak) azt teheted,hogy beviszed állatkereskedésbe,örömmel átveszik.Kiscsiguszokat is :)

2010. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben bent hagynám őket.Az erősek ugy is megmenekülnek.Ez a természet rendje.Továbbá szűrőböl elég egy szivacsszűrő amit légpumpára tudsz kötni,ezzel megoldódik a levegő és a szűrés gondod is.A szivacsszűrő 400ft-tol indul.Nem egy drága dolog...És porrá zúzott lemezes táppal is etetheted őket.
2010. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Még lenne egy olyan kérdésem, hogy a nagy halak közé is jó az ajánlott ötlet? Köszönöm szépen!
2010. febr. 14. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 15 L-es akváriumom van, és csak egy levegőztető van benne, szűrő nincs. És nem koszos a víz, tökéletesen tiszta.
2010. febr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!