Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a csigával?

Mit tegyek a csigával?

Figyelt kérdés

40 literes akuba van egy 4 centis mocsári csiga - halakat csak később szeretnék - a baj az hogy a csiga a frissen kitakarított akváriumot 2 nap alatt össze dzsuvázza....

Ha lesz benne hal/garnéla változik a helyzet?

Vagy a csigának mennie kell?



2021. ápr. 7. 17:19
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
70%
Biztos ,hogy amúgy minden rendben? Mert elég hihetetlen ,hogy 1 db csiga összecsinál egy 40 literes aksit 2 nap alatt. Írnál jópár sort az akváriumról mint szűrés, világítás, pontosan mi az a dzsuva (nem-e valamilyen alga?), eddig mi van benne/mit tervezel, hogy került bele a csiga stb-stb (többek közt azt is ,hogy mit értesz “takarítás” alatt)?
2021. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát összesz@arja a leveleket csak nem akartam így írni. a csiga a növényekkel együt került bele, a "takarítás" egy majdnem teljes vízcsere a növényeket,köveket egyenként megtisztítottam + az aljzatott is
2021. ápr. 7. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Sok féle megközelítés van. Ha makulátlan tisztaságot akarsz akkor talajporszívó, levelekre irányított áramlás, algakaparó. Hogy mennyire van szükséged a csigára az a faunától függ, van aki ragadozó csigával írtja ki én kifejezetten kedvelem őket. A halak fokozzák a szennyezést nem csökkentik.

A csiga megfigyelése információkat ad a pillanatnyi biológiai folyamatokról, segít tisztán tartani az üveget, felfalja a kaja maradékot.

Van olyan is ahol nem kell porszívózni, algát kaparni de minimális szinten mindig jelen van, ez például csiga nélkül nem működik, de ez nem kezdő szint.

2021. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!