Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akriumi dísz hajóroncs megfogj...

Akriumi dísz hajóroncs megfogja a vizet, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Vettem egy hajoroncsot az akváriumba. Forró vízbe volt áztatva egy egész éjszaka. Úgy tűnt nem csinál semmit a vízzel. Mégis miután betettem pár óra múlva opálossá vált az akváriumi víz.

2021. ápr. 10. 10:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is valami hasonlóra gondoltam a dísszel. Én igazából a vízre lettem volna kíváncsi. Kitisztul majd vagy vizcsere?


Azt írták a hajóról hogy akváriumba való, nem színész stb. Ezért vettem meg hogy a 6 éves kisfiamnak is legyen egy kis öröme. És bujtatonak is jónak tűnt. De sajnos ez nem jött be

2021. ápr. 10. 14:43
 2/5 A kérdező kommentje:
Színez. Átírta a telefon színészre :)
2021. ápr. 10. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem volt még hajóroncsom, de valszeg nem tesztelték forróvízben a gyártók. Ha utólag festett műanyag akkor nem fog letisztulni mert szintetikus mikroszemcsék tömege, ami átmegy a szivacson.
2021. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Én a biztonság kedvéért csinálnék többször kevesebb vízcserét, mondjuk így hasraütésre ha nagy a baj akkor egyből 30-50% s utána kb 2 naponta 15-30%. Esetleg meg lehet dobni némi aktív szenes szűréssel.

Illetve támogatom az 1-es műveletét is. A jövőben ha valami “nem igazi/ élő anyag de nem is műanyag” díszt akarsz akkor ajánlom figyelmedbe mondjuk a kerámia bújókat, bár én azokból is inkább csak a fatörzseket meg sziklákat imitálókat használnám. Meg mondjuk a kókuszhéj is elég tartós cucc.

2021. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
85%
Valószínűleg nem tett jót neki a forró víz. Eldobni talán nem kellene, kiteheted a gyerkőc szobájába a polcra. Ha opálos lett a víz akkor mindenképp kellenek a fent említett vízcserék. Akváriumba lehetőleg csak természetes anyagok kerüljenek de ezek közül is lehetőleg kerüljük a tengeri csigaházakat, korallokat, továbbá kerülendő a színesre festett mészkőtalaj és díszes üvegkavicsok. Az égetett natúr cserépből készült tárgyak még elmennek. Egy akvárium nem túl ingergazdag ahhoz, hogy egy kisgyerek érdeklődését sokáig fenntartsa bármit is teszel bele, kár is erőltetni. Hozzáteszem más kisállat sem fogja lekötni a figyelmét tartósan, akkor vegyetek csak ha ti is szívesen foglalkoznátok velük.
2021. ápr. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!