Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szűrő jó egy bettának?...

Ez a szűrő jó egy bettának? Ha nem, milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Aquael Fan Filter 1 plus szűrőm van. 60-100 literig. Legkisebb teljesítménye 50l/h. Maximum 320l/h. Valahol azt olvasom, hogy ez jó neki, van ahol azt, hogy nem. Tapasztalatból szeretnék hallani válaszokat. Ha csak külsőszűrő, vagy 15.000 Ft feletti jöhet szóba, akkor még hanyagolom a bettát, de a szűrő ajánlatokat elfogadom.

2021. ápr. 15. 10:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es. Képzeld, nem 1 helyről olvastam. Véleményeket is, és nagyon megoszló volt. Képzeld nem kuka a 2 éves tudásom, de tényleg ha már az is baj a világba, ha az ember friss tapasztalatból szeretne információt gyűjteni, hát akkor az én édesanyámat. Kérdezek valamit, és egyből az jön, hogy kuka a 2 éves tudásom. Köszönöm, többet nem kérdezek semmit, majd pár hullás után kitapasztalalom magam....
2021. máj. 8. 15:01
 12/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“de tényleg ha már az is baj a világba, ha az ember friss tapasztalatból szeretne információt gyűjteni, hát akkor az én édesanyámat. Kérdezek valamit, és egyből az jön, hogy kuka a 2 éves tudásom”


Szerintem rossz felől közelíted meg a dolgot.

Először is felejtsd el ,hogy mi valami “ellenségek” vagy trollok vagyunk akik csak kioktatni meg pofázni akarnak. Ebben a kategóriában válaszolók többsége velem együtt segíteni szeretne.

Aztán nem azzal van a baj ,hogy kérdezel s válaszokat szeretnél, sőt ez a jó és többek közt erre épül az egész Gyakori Kérdések. A “baj” az ,hogy egy teljesen alap dologgal kapcsolatban kérdezel holott azt mondod ,hogy 2 éve akvarizálsz. Kb mintha valaki azt kérdezné ,hogy mire való az autóban az index/ kuplung/ visszapillantó tükör/ akármi alap dolog s miután kap válaszokat megsértődik ,hogy hogy merészeltük kioktatni őt mikor neki már 2 éve van jogosítványa. S erre mondhatnád ,hogy túlzok de igazából nem mert az ilyen “kell-e szűrő? Hangos-e neki?” kérdések szinte minden kezdőben felmerülnek, anno bennem is, de jobb esetben nem 2 év után.

2021. máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sose volt bettám. Sose hittem volna, hogy valaha fogok velük foglalkozni(bár már kétlem), és én csak azoknak a halaknak olvastam jobban utána, amikkel foglalkozni akartam... És 2 éve nekem ugyan azok a halak vannak. Persze így a kisujjamból kéne kivenni, hogy mégis mi a jó a bettának mi nem. :D

Szerintem, ha valaki feltesz egy kérdést, nem kell egyből támadni, hogy mennyi éve tudása kuka, főleg ha a hátterét nem ismered. Én itt ezzel be is fejeztem. Semmmi gondom nem volt, amig nem jött ez a lekezelő stílus. Ennyierővel, aki pl nyövényekkel foglalkozik, az mindegy milyen új növénybe vág bele, az alapok hasonlóak, föld és víz kell neki csak. Azért ez nem ilyen egyszerű. És én tényleg olvastam olyat, hogy vannak szűrők, amiknek a rotorja túl hangos ezálltal stresszes lesz, de volt aki ezt pont, hogy cáfolta. Ezekután, feltettem a kérdést ide, mert bizonytalan voltam, hisz nem egy 2020-21-es poszt volt hanem sokkal régebbi. Én marhára nem hittem volta, hogy ez egy teória, de mindegy is. A bettát én egy bonyolult halnak tartottam tartás szempontjából, így sose hittem volna, hogy 1x bele akarok vágni. :)

2021. máj. 9. 21:13
 14/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Akkor a többiek nevében is elnézést kérek ha kioktatónak, letámadónak tűntünk. Nem annak szántuk, legalább is én tényleg nem. De valahol megértem ha nem leszünk ezek után puszipajtások. Minden esetre én továbbra is szívesen válaszolok legjobb tudásom szerint a kérdéseidre :)


Ami a hangos szűrőket illeti lehet léteztek olyan típusok amik tényleg olyan hangosak/ olyan erővel rezonáltak ,hogy az valamelyest zavarhatja a halat, de az holtbiztos ,hogy egy olyan már az akvaristának is bőven megüti az ingerküszöbét. Minden esetre a mai szűrőknél (és “újabban” a levegőztetőknél is) nem jellemző a “traktor szimulátor” hangeffektus, legalább is a híresebb márkáknál nem.


Aztán ahogy korábban is említettem a szűrő létjogosultsága/ működése minden akváriumnál s halnál kb ugyan az, akárcsak a víz a növényeknek. Igaz, hogy ez nem a legjobb példa mert növénye válogatja ,hogy milyen s mennyi vizet igényel, halak-szűrő témában meg azért van pár általános szabály de ez sem teljesen homogén. Vannak persze “szélsőséges” esetek (pl: el natural) de kezdőként nem igazán fogsz velük találkozni.

2021. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!