Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppi hímek kicsipkedik...

Hektor98 kérdése:

A guppi hímek kicsipkedik egymás farokúszóját?

Figyelt kérdés
két hímem van , de mind a kettőnek ki van csipkedve az úszója.Két nősténnyel ékfoltos razbórákkal és egy királylazaccal vannak együtt, egy 35l- es akváriumban. (én úgy láttam , hogy a királylazac kergeti őket:( )
2010. aug. 21. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A leírtak mind békés természetű halfajok, nem valószínű, hogy csipkednék egymás úszóit (a guppi hímek egymásnak pláne nem). Viszont a guppik hajlamosak az úszórothadásra. Különítsd el a hím guppikat Parakill cseppel és Aquafurán tablettával kezelt vízzel, mert ezt a betegséget gomba okozza. 2 nap kezelt vízben úsztatás után cseréld le a vizet, tegyél bele Metilénkék vagy Dezinfekt cseppet, de továbbra is tartsd őket külön. Figyeld, történik-e változás.
2010. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
megfigyeltem az egyik nősténynek is ˇ"le van rágva a farka", vagy amit mondtál: rohad :(
2010. aug. 21. 23:08
 3/13 A kérdező kommentje:
És mibe szedjem ki őket? dunsztos üvegbe jó (5 l - es).(a dunsztos üvegbe lehetnek együtt?
2010. aug. 21. 23:10
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
81%
Én azt ajánlom, hogy ebben az esetben az akváriumban kezeld őket.Ha több hal is beteg, nem érdemes elkülöníteni.Kezd a kezelést 50%-os vízcserével. A fent leírt szerek jók, talán azzal egészíteném ki, hogy erősen levegőztess a kezelés alatt és vízcserekor a talajt is takarítsd fel.Keveset, vagy semmit ne etess 3-4 napig.Ezután hetente csinálj részleges vízcserét, 20-30% azonos hőfokú klórmentes vízzel.
2010. aug. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy hete volt takarítva az alljzat , akkor is tisztitsam át?
2010. aug. 22. 09:44
 6/13 A kérdező kommentje:
A halas bolt csak pénteken , szombaton van nyitva. mennyek el kisállat kereskedésbe (ahol egyszer átvágtak) , vagy várjam meg a pénteket?Addig kibírják?
2010. aug. 22. 11:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: ne várj, mert ha a betegség eléri az úszósugarakat, akkor nem lehet segíteni. A másik válaszoló is nagyon jó tanácsokat adott! Sok sikert!
2010. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, remélem meggyógyul
2010. aug. 22. 21:35
 9/13 A kérdező kommentje:
akkor most a nagy akváriumban haggyam benn őket vagy vegyem ki őket a dunsztos üvegbe?
2010. aug. 22. 22:14
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként csak 3 hal beteg
2010. aug. 22. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!