Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a halamnak?

Mi baja a halamnak?

Figyelt kérdés

Tavi hal, gombara gyanakszom csak rajta van ilyen feher nyalkaszeru valami kezzel nem letorolheto. Ha sikerulne valakinek beazonositani mi a baj kerem irja meg hogyan lehet gyogyitani

Kepek:

[link]

[link]

Egy masik halon is volt ilyen de egyik naprol a masikra eltunt csak rajta van semelyik masikon



2021. ápr. 20. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán saprolegnia ?
2021. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fátyolbetegség gyanús. [link]

Ne kezeld hidegvízben, tapasztalataim szerint eredménytelen.

2021. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahogy utananeztem a gombara gyanakszom mint mar irtam is mert ilyen kiallo feher foltok vannak a boren nyalka szeru eloszor abban remenykedtem hogy a teli nyalkajat "vedli" le de akkor le lehetne torolni..
2021. ápr. 20. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Tavasszal gyakoriak a gombás betegségek de nálam szürkés bevonatot vagy penész szerű kiszőrösödést okozott. A nagy hőingadozás okozta stressz váltotta ki, sekély vízben az éjszakai hideg és a napos órák nagy hőkülönbsége.
2021. ápr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Es utolso, te mit teszel ellene? Elmulik? Kezeled valamivel?
2021. ápr. 20. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Azóta nem rakom ki május előtt a halakat. Akkor éjszakai takarást alkalmaztam, a halakat bevittem a lakásba egy tartályba. Kint hiába kezeltem bármivel semmi nem használt, csak szobahőmérsékleten értek valamit a gyógyszerek. 1/3-a megtért a teremtőhöz.
2021. ápr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mivel kezelted? Sosfurdo kell neki? Vagy csak kulon tartalyba, hazba bevive a gyogyszerek?
2021. ápr. 21. 02:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Malachitzöld, xantacridin -el de ezek csak nyáron érnek kültéren valamit, 10-fok alatt brutál mérgezőek. Sós fürdőt nem próbáltam lehet hogy kellett volna. A betegeket külön müa. tartályban kezeltem más-más féle szerrel, amelyik hatott azt alkalmaztam a többinél. Nem mindegy hogy 50l-hez veszel gyógyszert vagy 5000-hez pláne ha nem vagy biztos melyik fog beválni.
2021. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!