Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi az ideális nitrát és...

Mennyi az ideális nitrát és foszfát szint a növények fejlődéséhez?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete adagolom a tf macrót a tf micro mellé,napi 0,4 micro,és 1,5 macro,mellé 0,5 carbo,a foszfát szint 0,2 csepptesztel,a nitrát kb 5-10 csíktesztel,de a növények nem nagyon akarnak továbbra sem fejlődni úgy ahogy kell,ezért kérdezem mennyi az ideális szint mert lehet hogy kevés még mindig a tápanyag,az akvárium 63 liter nettó 50 liter víz,a halak 5db endler guppi és 4db törpeszívóharcsa,a növények vallisneria, bacopa,indiai vizicsillag,vizipetrezselyem,vizihortenzia,és criptofélék,a világítás 0,5w/liter 2db 15w 6500kelvines,900 lumenes napfényes csők,a szűrés eihem pick up 2010,rendszeres heti 30%-os vizcsere,talajporszívózással
2021. ápr. 26. 10:58
 1/9 Skid05 ***** válasza:
100%

Táptalaj? Vízkeménység?

Mióta megy az akva/mikor kerültek be a növények? Előtte tápoztál-e vmivel? Nincs köztük egy olyan sem ami láthatóan jól fejlődik?

2021. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Táptalaj az nincs,aqvaplant tabit szoktam havonta egyszer a gyökerekhez dugdosni,a vízkeménység gh 15, kh 6,az akvárium 5 hónapja megyen,eddig tf microval tápoztam,de ez igy kevés volt ezért kezdtem el macrozni is,a legtöbb növény már az elején bekerűlt,kivéve az indiai vizicsillag,és vizipetrezselyem ezek kb 2 hónapja vannak de láthatóan nem fejlődtek semmit,stagnálnak,a bacopa az nő szépen csak kopaszodik felfele,és vékony szárai vannak,a vallisneria a hozza az indákat szépen és nő is,a vizihortenzia növögél,plussz még megjelentek az algák is,ecset,és zöld pontalga az üvegen leveleken,zöld fonalszerű üvegen leveleken,ezért kérdezem hogy lehet hogy kevés a macró táp még mindíg,meddig növelhetem?
2021. ápr. 27. 07:50
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kicsit emeld a foszfátot 0,2 ről 1-1,5 re.
2021. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most 1.5 macrót használok naponta,hogyan emeljem meg a szintet ennyire,növeljem meg a napi adagot,vagy egyszerre adagoljam fel erre a szintre,és utánna visszaálljak a normál szintre ami most van?
2021. ápr. 27. 09:00
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Fel kell emelni és folyamatosan tartani is kellene kb 1-2 között. Ha másképp nem megy akkor PO4 növénytáppal. A pontalga és a felkopaszodás is igazolja a mért alacsony szintet. Nagyon jól teszed, hogy gyökértápot is használsz. Mennyi ideig világítasz?
2021. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kilenc és félóra a világítási idő
2021. ápr. 27. 20:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Én ugy mértem a foszfátot és nitrátot hogy lámpakapcsolás és növénytáp adagolása elött, akkor 0,2,ha beadom a 1,5ml macrót akkor 0,4 re emeli a foszfátot,szóval 1,5 macróval emel 0,2 szóval kb 5×adag kell hogy felemeljem 1 re a foszfátot, utánna mehet majd megint a 1,5ml ha megemeltem mert kb 0,2 foszfát fogyik egész nap,de majd méresgélek
2021. ápr. 27. 20:51
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen ha egyszer feltoltad akkor valószínűleg elég a napi fogyást pótolni. Hát ezt méricskélni kell eleinte. Ha újra ennyire leesne a szintje akkor szerencsésebb lenne ha nem a makróval emelnéd hanem vennél egy PO4 növénytápot ahogy írtam. Nekem ilyen gondjaim nem nagyon voltak a halak és a táp megoldotta. Viszont a növényneveldémben tapasztaltam a tiédhez hasonló hiánytünetet és pontalgát, akkor mondta egy kolléga, hogy az agyagtalaj szippantja ki a foszfátot a vízből és mivel itt nincsenek halak pótolni kellene pár hónapig. Számomra ismeretlen dolog volt a foszforhiány ez inkább a növényezők gondja. Keresd fel B Jocit ő jobban ért a növényekhez mint én.
2021. ápr. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok,köszönöm a segítségedet!!
2021. ápr. 28. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!