Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem fogadják el az ennivalót...

Nem fogadják el az ennivalót a halak és fakó a színük, mit tehetnèk értük?

Figyelt kérdés
40 literes az akvárium, egy csapat törpe razbóra(boraras brigittae) került bele 2 hete, lágyított víz, amano garnélák vannak még benne. Próbáltam fagyasztottat, lemezeset is, de kiköpik.

2021. máj. 25. 21:42
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha a vizük jó akkor a fény zavarhatja őket. Szeretik a dús növényzettől árnyékolt akváriumot, sötét hátfalat és az un fekete vizet ( csersavpor, égertoboz,tőzegkivonat, stb). Ügyelj rá, hogy a víz kb azonos mértékben legyen mindig lágyítva. Próba kép tehetsz egy sötét kartont az akvárium mögé és kapcsold le a világítást, ha visszatér a színük enni is fognak, apró méretű fagyasztott kajával próbálkozz. Mondanám, hogy keltess sórákot de most nincs erre idő. Ha továbbra sincs javulás akkor valószínűleg a vízzel is bajuk van. Minden változtatást óvatosan, apránként végezz, hagyj időt az alkalmazkodáshoz. A jó irányba történő hirtelen változás károsabb lehet, mint egy állandó köztes értékű vízminőség. A kifakulásuk, étvágytalanságuk mindenképp jelzés értékű.
2021. máj. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pár napja már ragasztottam egy sötétbarna fóliát a hátsó és oldalüvegre. 24 watt világítás van,.de elég sok békalencse van, ami szűrt fényt ad. Van még ambúlia, hm, vizicsillag, tüskés hínár és crypto ezenkívül. Az aljzat is majdnem fekete (apró bazaltzúzalék). Egyedül a víz sötétítést nem próbáltam még, de úgy néz ki muszáj lesz.

A víz lágyított víz 2/3 részben és 1/3rész sera aquatannal kezelt csapvíz,így 6-8 közt szokott lenni az összkeménység.

Azt is észrevettem, hogy nagyon félnek a halak, elég ha bemegyek a szobába, máris elbújnak.

2021. máj. 26. 07:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy kevés a 6db belőlük? Érdemes még 2-3 példánnyal bővíteni?
2021. máj. 26. 07:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdemes, és egy képet is érdemes lenne feltenni az aksiról.
2021. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

...az a baj, hogy ezek az aprólékok minél kisebbek, annál inkább igénylik a rajt.... olyan ez, mint a tömegmegmaradás törvénye. Ha egy neon méretű halból 10 kell egy rajhoz, akkor egy ekkora törperazbórából 20. De ahhoz meg kicsit karcsú az aksi.

Hát előbb érdemes lenne látni az összképet, mert "egy kép többet mond ezer szónál", de egyébként legalább 10-12 egyedig simán felhúznám a létszámot, függően az amanok létszámától, és a szűrés kapacitásától!

2021. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kevés a 6. Ahogy a kolléga mondja, minél kisebbek, annál félősebbek. 10-12 fel kéne tornázni a létszámot.


Ha csersavas víz kell, az ízesítetlen, bio rooibos is jó. Belekötöd tiszta harisnyába és belógatod az akváriumba vagy teát főzöl belőle és azt öntöd bele (ez kevésbé tartós színt ad).


Engem az is érdekelne, hogy mivel etetsz. Pici hal, pici száj. És sokszor úgy rágnak, hogy kiköpik a kaját majd visszanyelik. Ezt érdemes lenne megfigyelned.


(A fakó szín egyértelműen stresszre utal, ha esznek is, akkor is indokolt az egyedszám növelése.)

2021. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Mehet a létszámbővítés és a tőzegkivonat is. Esetleg vasfát, égergyökereket ill tobozt, platán és tölgy kéreget is használhatsz. Amikor nagy a jövés-menés érdemes a frontüveget is takarni. Talán nagyobb rajban, fekete vízben pár hét alatt kicsit bátrabbak lesznek. A kaját darabold borotvapengével ha kell, mert valóban kicsi a szájuk. Próbáld minél óvatosabban gondozni ezeket a félénk halacskákat. Idővel nem lenne hátrányos kicsit nagyobb, főleg hosszúkás alakú, jól áramoltatott akváriumba áttelepíteni őket. Ez nem szükségszerű csak ha van rá mód akkor érdemes lenne.
2021. máj. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Szerintem jó lenne egy képet csatolnod mert bár azt írod sok békalencse van, de lehet nekik mégsem elég. Ha esetleg “túl nagy” szabad úszótér van akkor hátul s középen többi növényt is hagyd kicsit elnőni, bokrosodni. A felszínre meg beszerezhetsz kagylótutajt meg hasonlókat, azok nagyobb, masszívabb növények mint a sima békalencse. Szerintem is növeld az egyedszámot legalább 10-12 példányra. 6 példány eléggé határeset, leginkább olyan fajoknál elég 6 amik nem annyira kényesek a létszámra.
2021. máj. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegnap délután bővítettem a csapatot, 1-2 óra múlva már bátrabbnak tűntek, kicsit élénkebb lett a színük is. Vettem kagylótutajt, meg még növényt is, valami ludwigia fajt. Megjött az új lámpa is, egy wrgb ledes világítás, 1600lumen, de ennek nem annyira bántóan erős a fénye, mint a réginek.
2021. máj. 27. 07:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!