Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élő halat lehet online rendelni?

Élő halat lehet online rendelni?

Figyelt kérdés
Pár éve egy kolléganőm mesélte, hogy weblapról rendelt halat amit a futár vitt ki. Rágoogliztam de csak személyes átvételt találtam
2021. máj. 26. 01:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
El tudom képzelni hogy pár éve még lehetett, ma már szerencsére egyre több ember kezd rádöbbenni hogy az állatok is érző lények, nem tárgyak.
2021. máj. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem!!!!!!
2021. máj. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Azt tudom, hogy ebihalakat lehet, egy tiktokos videóban láttam, de ők lehet hogy csak Amerikába szállítanak.
2021. máj. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De nem javaslom, a videóban is meghalt az állat mire odaert, erre rendelhettek egy másikat ingyen... Az is meghalt pár napon belül.
2021. máj. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Sok baromságot kitalált már az emberiség, kulcstartó akváriumot, stb... ez is egy ilyen eszement életképtelen ötlet.

Még jó, hogy nem találtál rá lehetőséget.

2021. máj. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Nem eszement, külföldön megszokott dolog. Ha olvasol fórumokat, látod mennyi vele a baj: keveredik a csomag, megfő, megfagy, megsérül, megfullad vagy ammóniamérgezést kap a hal, akklimatizációs problémák stb.


Itthon nincsenek akkora távolságok, hogy ennek értelme legyen. Simán bezacskózzák neked úgy a halat, hogy bírjon egy fél országon át tartó hazautat, a jobb boltoknak van ebben tapasztalata. És te választasz magadnak. Nem mindegy.


Gerincteleneket lehet szállítani, de azt sem sok webbolt vállalja be.

2021. máj. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Előző!

Saját magadnak mondasz ellent!

Felsorolsz egy rakás hibalehetőséget, amibe belehal az állat, és erre mondod azt, hogy nem eszement???!!!


Attól, hogy itt nincsenek akkora távolságok, a problémák zöme ugyanúgy jelentkezhet! Ilyen tekintetben nincs különbség, maximum a fulladást vagy mérgezést lehetne kiküszöbölni, a többi ugyanúgy potenciális veszély.

De nálunk meg a logisztika jóval elmaradottabb, úgyhogy azt a rövidebb távot nem arányosan rövidebb idő alatt teljesítik.


Úgyhogy attól, hogy külföldön megszokott, még nagyon is eszement!

Felelőtlenség, és szimpla állatkínzás.

Az a szomorú, hogy attól, mert ezt máshol csinálják, számodra, és mások számára ez vállalható dolog.

2021. máj. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gerinces állatot nemigen lehet ily módon kézbesíteni (van róla törvény, de nem tudom pontosan a szövegét). Egy-két bolt van, ami nagyobb városokba szállít havonta, de nem sokan merik bevállalni, nagyon körülményes.
2021. máj. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Remélem nem.
2021. máj. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy fura, mert a bettámat Ázsiából hozták a boltba, direkt megkérdeztem. Szegény kidekkelte a zacsiban vagy nem tom miben azt a hosszú utat, de belföldön nem válal senki egy pár órás utaztatás egy különlegesebb hallal, ami mondjuk ritkaság számba megy, nem kapni minden boltban. Pedig a tenyésztő is eljuttaja valahogyan a boltba a halakat országszerte. Akkor miért nem lehet már házhoz rendelni???
2021. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!