Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 éves, eddig szép élénk...

1 éves, eddig szép élénk narancssárga fátyolfarkú aranyhalam elkezdett kifakulni, miért?

Figyelt kérdés
2 van, a másik élénk színű továbbra is. A fakulás a hasán, fején és a hátán a legerősebb, de egyre jobban terjed az egész testére, olyasmi színe van mint egy több napos döglött halnak. Persze nem döglött, kajája ugyanaz, bár 1 hete kaptak pár fehér kukacot(molykukacot, úy 20 db-ot szedtem össze és nekik adtam).
2010. aug. 25. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
2 oka lehet: a fényhiány ill. fertőzés. Világítsd meg erősebben az akváriumot. Fertőzés ellen kezelés szükséges, de hogy pontosan milyen kórokozó okozza, azt csak laborvizsgálattal lehet kideríteni, ezért szélesspektrumú szert javaslok használni, pl. Sera omnipur.
2010. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ne csodálkozz akkor. rem 100liter vagy annál nagyobb az akváriumuk.ha a fehe a háta és a hasa fakó akkor mi nem?az úszók?
2010. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2.nak:Az úszók és a testén ahol még nem ért össze a hasáról-hátáról induló fehéredés.

1:Nyárra levettem a tetővilágítást h ne fűtse a vizet mert tetőtérben 28-30 fokra fölment, lehet akkor emiatt, de a másik élénk színű maradt.Ha fertőzés az is kihatna a másikra is, nem? A kukacok fehérjedúsak és amelyik kifehéredett lehet többet evett belőle, ez nem okozhatta?

2010. aug. 25. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem valószínű (hogy a fehérjétől van). Fényt neki meg omnipurt. Ha 1 hétig nem javul, doki!
2010. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!