Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szép a narancssárga járolap?

Szép a narancssárga járolap?

Figyelt kérdés

mert olyat terveztünk. nem fehéret vagy világosat mert inkább a falat festem vilásgosra de nekem nemtetszik a tul egyhangu sem.Azsem tetszik ha világos a metlaki és a fal sőtét vagy piros. inkább a metlaki legyen sötétebb és a fal halvágy. szerintetek?

és milyen falszin ilene hozzá?ez olyan naryncsos de nemszeretnék tul egyhangutsem


2008. ápr. 23. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A narancs az egy vidam szin, ugyanakkor egy ido utan irritalo. A "divat"-rol meg nem is beszelve, hogy ami ma jol nez ki az holnap mar nagyon ciki.

A sotet padlo pedig optikailag kicsinyiti a teret.

Nem tudom milyen helyisegbe tervezed a narancs metlakit, mert nem irtad.

En a fat reszesitem elonyben. Persze dragabb is, de idotallobb. Millio arnyalat van meg narancsos is. Ha elunod 10 ev mulva felcsiszolhato es masra kenheto...

Nem egyhangu, hiszen a termeszetes erezet mintat es valtozatossagot ad.

2008. ápr. 24. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem speciel nem tetszik, de ízlések és pofonok...

Viszont a helyedben én azért meggondolnám, hogy a padló legyen élénk színű, vagy a fal a következő egyszerű okból:

Ha egy idő után rájössz, hogy nem tetszik, vagy zavar valakit a családból, hogy túl élénk, esetleg Te magad érzed úgy, hogy mégsem így kellett volna, akkor a falat átfesteni egyszrűbb, mint a járólapot felszedni és újat rakni le.

Meg ha csak egy-két év múlva mondjuk simán megunjátok, akkor is ugyanez a helyzet. Festeni gyakrabban szoktak, azon könnyebben változtatsz, mint a járólapon, ha mégse jönne be hosszabb távon.

2008. ápr. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A "narancssárga" illetve a "világos" nem egy szín – akár hiszed, akár nem. Valójában mindenkinek mást jelent, úgyhogy erre gyakorlatilag lehetetlenség válaszolni. Legjobban akkor jársz, ha addig keresgélsz a neten a lakberendezők által megálmodott enteriörök között, amíg találsz egy neked tetszőt.

Grafikusként el tudok képzelni olyan narancs és világos összeállítást ami gyönyörű és olyat is ami borzalmas.

Kérdés még, hogy az egész lakást padlólappal szeretnéd burkolni? Vagy csak egy helyiségről beszélünk? Melyikről?

Máskülönben igaza van az előttem szólóknak: a falat valóban könnyebb és olcsóbb átfesteni, mint új burkolatot lerakni. A divatot pedig valóban akkor érdemes követni, ha a ruhatáraddal együtt a lakásodat is át szoktad alakítani évente. Én a kiegészítők (függönyök, takarók, dísztárgyak, párnák, törülközők) színvilágát gyakran cserélgetem. A többi (fal, burkolatok) inkább klasszikusan egyszerű, homogén hátteret ad. De ízlésbeli dolgokról valójában nem érdemes sem vitatkozni, sem tanácsot adni.

Keresd meg azt, ami neked tetszik! :)

2008. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!