Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a jele annak, ha szülni...

Mi a jele annak, ha szülni készül a mollynk?

Figyelt kérdés
Nagyon félünk,hogy időben"kapjuk el a szülést",mert nem szeretnénk,ha végül lakoma lenne a kis jövevény.Ma elég furcsán viselkedik,mert szinte egész nap a vízmelegítő mögé bújik,csak a hímet kergeti meg ha odamerészkedik hozzá,utána visszamegy.De egész nap nem tudom lesni,mivel van egy két éves kislányom,meg rengeteg dolgom,férjem meg melózik,de a lelkemre kötötte,hogy nézzem,mert rögtön tegyem félre,nehogy megegyék.Honnan veszem észre,ha jön a kishal?
2010. aug. 25. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát először is ne egy kishalat várj, hanem 20-at 30-at. Legegyszerűbb lenne egy elletőbe kivenni, akkor nem kellene figyelni. A szülés jele a bujkálás, de ha a vízmelegítőre ül, az betegség is lehet. Ez viszont napokig is eltarthat, mármint a bujkálás, tehát pontosan nem fogod tudni. Viszont a szülés is eltarthat 1-2 napig, folyamatosan fognak feltűnni picik. Mindet nem tudják egyből elkapni, ezért szerintem nyugodtan lehetsz, ha felbukkan néhány pici, akkor őket vedd ki, napok múlva is találni fogsz még belőlük, jól el tudnak bújni.
2010. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
xD most látom hogy elöttem irtak amíg én is írtam:) A lényege ugyan az. az első válaszhoz fűzném még hogy a mollyk amugy is imádják a meleget,így szeretnek a fűtő körül lenni,vagy "ülni" a fűtőn.
2010. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor jó. Betegség visszaszívva, nekem nincs fűtőm és úgy tudtam, hogy a betegek szoktak ülni rajta.
2010. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jol tudtad,nem mondtál hülyeséget, de a mollyk különösen szeretnek csücsülni a melegben:).
2010. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!