Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most készül el az akváriumom,...

Most készül el az akváriumom, az első feltöltésnél muszáj külön tartályokban tartani a vizet?

Figyelt kérdés
Hogy a klór felszívódjon .Mert ha feltölteném , várnék 1-2napot , és úgy indítanám be a szűrőt (200literesről van szó). Maradna fertőtlenítő szer benne?
2010. dec. 6. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Dehogy. Úgy indítjuk az akváriumot, legalábbis én, hogy bekerül az aljzat, a berendezés, és kb. félig töltöm vízzel. Szűrő beindul. 2 nap múlva betelepítem a növényeket, majd szinültig töltöm, ezt is klóros csapvízzel. Lehet, hogy nem a legjobb nekik, de még egyet sem kellett kidobni emiatt, mind jól bírta, erre lehet kapsz jobb tanácsot. Aztán 2-3 hét üresjáratás után jönnek a halak.
2010. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem muszály, úgy ahogy Murr irja. Csak azt a 2hetet feltétlen várd ki hogy letisztuljon, "beálljon" a vized, és utánna jöhetnek a halacskák...
2010. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Ennyire azért nem kell félni a klórtól, ha tiszta átlátszó a csapi víz,abban már csak nyomokban van klór.Ha nem zavaros tőle a víz, én a 20%-os vízcserét is kivárás nélkül csinálom.Megkockáztatom, hogy még jótékony antibakteriális hatása is van ilyenkor egy minimális klórnak, hiszen pont ezért alkalmazzák.Ezt nem azért írtam, hogy így csináld te is, csak arra az aranyszabályra szeretem volna utalni, hogy ami nagy mértékben méreg,az kicsiben gyógyszer is lehet.Nem véletlen a tiltás, a klór keményen roncsol minden élő sejtet.1-napos állott víz, már tökéletesen klórmentes.Nyugodtan töltsd fel az akváriumot és üzemeltesd halak nélkül.Én is 2-3 hetet mondanék.Tegyél a szűrőbe egy csipet halkaját, hogy jobban szaporodjanak a bontó bacik.Én tőzegkivonatot és csersavport is használok, valamint lágyítom a vizet is.Neked egyenlőre elég lenne, egy kevés tőzegkivonat.Még egyszer,amit a klórról írtam, az nem neked szólt, te csak állott vizet használj vízcserekor.
2010. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gfero ***** válasza:
100%
lehet venni antiklórt ami leköti a klórt és nehézfémeket .2-3óra múlva már simán bele lehet tenni a vizet .1 antiklór elég 50litere.80-100ft.de ha simán szellőzteted porlasztóval 5-6óra múlva abból is eltűnik a klór
2010. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. dec. 6. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!