Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényevő halaknak mit adhatok?

Növényevő halaknak mit adhatok?

Figyelt kérdés

Szisztok, szeretném a növényi tápok helyett zöldséggel/gyümölccsel helyettesíteni, ha lehet..

guppyk, pandaharcsák és plattyk vannak, csipkedik a növények leveleit - ezért szeretném őket elkezdeni növényi "dolgokkal" etetni. Ők eszik az uborkát, salátát, sárgadinnye héjat? Van még valami amit adhatok nekik? Persze mindent forráznék


Köszönöm:)



2021. jún. 11. 02:23
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mindenféle tök (a félig sült is),cukkini, padlizsán,zöldborsó,bébispenót, tejes kukorica ill zsenge főtt kukorica, érett nyers avokádó, gyermekláncfűlevél, (tyúkhúr,kamillavirág bélpanaszok esetén). Nem mindegyik hal eszik meg mindent de érdemes többször is kis adagokkal próbálkozni mert gyakran csak idegenkednek a megszokottól való eltéréstől. Amúgy nem a növényeidet eszik hanem a leveleken megtelepedett sokszor láthatatlan algát csipegetik, mármint a guppik és a plattik, legjobb algázók a xifók és mollyk. Ha az általad említett zöldségeket megeszik gyakorlatilag ezzel maximálisan kielégítetted a zöldségigényüket plusz még ott az alga, szóval nem kell erőltetni ha valamit nem esznek meg a felsoroltak közül. A harcsáknak érdemes beszerezni egy laposabb érdes felületű követ és erre kenni vékonyan a megpuhult zöldségeket pl zöldborsópüré. Ablakban köveket is lehet algásítani, ezt főleg ivadékoknak de akár algázóknak is. Én az afrikai sügéreimnek balatoni zöld hajalgát növesztek sziklákra, ez dekorációnak is jó amíg le nem csupaszítják.:D Ezt csak azért említettem meg mert szinte minden növény és mindenevő hal szereti, még a vitorlások is csipegették pedig hozzájuk tényleg csak dekorációként tettem be.
2021. jún. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor tapasztaltam, hogy a főtt karfiolt, amit a csigáknak adtam, simán megcsipkedtek a harcsák :D Nem is gondoltam volna. Jó puha volt, kissé túlfőztem, amint vízbe tettem, egy része széthullott, vitte a szűrő mindenfelé, de felcsipegették, mint a kiskacsák :)
2021. jún. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a békalencsét javaslom, könnyű termeszteni, mivel élő ezért vitamin is több van benne. Nem csak növényevőknek, eddig nem volt olyan halam ami ne zabálta volna.
2021. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!