Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 64 literes akva így jó lenne?...

64 literes akva így jó lenne? Milyen felszerelést és növényeket vegyek?

Figyelt kérdés

5 db pandacsík

6 db arany kolibrihal

3 db ékfoltos razbóra

2 db garnéla


Mimdenképp szeretnék jávai mohát (és vasfát is) bele.


2021. jún. 23. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nem.

Garnélából sokféle van, nagyobb testűekből talán megkockáztatható csak 2 db, de egy ékfoltos razbóra tipikus rajhal, a minimum egyedszáma 80 db, erősen kompromisszumosan, stresszmentes környezetben 6 db.


Egy 64-es akva elég szűkösen tud helyet adni 3 féle rajhalnak, úgy meg hogy még garnélákat is akarsz, még lehetetlenebb a helyzet.

Át kéne ezt gondolni, vagy nanohalakból jöhet szóba 3 raj, vagy kizárni az egyik rajt egy 2 fajban gondolkozni.

2021. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

...a felszerelés meg egy elég nagy témakör, mi a cél, high-tech, low-tech, anyagi keret, növények terén igények...


Ugródeszkának annyi, hogy legyen egy olyan szűrő, aminek a gyári ajánlás szerint 70 liter körül van a kapacitásának az alsó (!!!) határa, világításnak meg kb olyan 0,5 watt literenként, vagy kb 25-30 lumen, szintén literenként.


De ezektől azért jócskán el lehet térni, inkább felfelé, csak az összetettebb dolog.

2021. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Akkor inkább Garnéla nélkül gondolkodom.


Igen, 6 db razbórát írtam fel eredetileg, már értem miért :)

De 6 razbóra, 6 kolibrihal és 5 pandacsík egy 64 literesbe már sok. Esetleg 80-90 literben mar tudnak stabilak lenni?


A cél hogy stabil és egyszerűen gondozható, a halaknak stresszmentes legyen.

2021. jún. 23. 12:39
 4/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Teljesen egyetértek az 1 & 2-es hozzászólóval. Ezt újra kellene gondolni s csak remélem ,hogy még csak a tervezési fázisban vagyunk.

A 3 halfaj mindegyikének igencsak határeset egy ekkora akvárium, ráadásul az egyedszámok sem épp a legszerencsésebbek. Szerintem pandacsík helyett legyen pandaharcsa, mondjuk 6. Ha a másik két halhoz nagyon ragaszkodsz akkor talán inkább a kolibrihalat mondanám, legalább 6-8 példány. Ha lesz sűrű növényes-mohás rész akkor jöhetnek kisebb garnélák nagyobb egyedszámban (bár őszintén őket én külön tartanám, nem zsúfolnám be ekkora helyre halak mellé).


De mindenek előtt a technikát sem ártana ismerni mert az szabja meg ,hogy mit bír a rendszer. Egy, az akvárium méretéhez képest jóval kisebb szűrővel is lehet működő rendszert összehozni, csak épp a halnépesség tizede lesz a lehetséges maximumnak.

2021. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Természetesen nagyobb méretben fenntarthatóbb, és életképesebb hosszútávon 3 teljes értékű raj. Ha a méret nem gond, akkor nem is kérdés. 80-90 liter még belső szűrővel megszűrhető, tehát árban sincs olyan nagyságrendbeli eltérés a költségeket nézve.
2021. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál Tevenyereggyártó! :)

És igen, még csak tervezem. De ezta 3 fajt szeretném mindenképp. Bár lehet még másfajta razbórát megnézek, de úgy tudom mind csapathal.


(Neonhalat akartam eredetileg, de nem tudok nekik hosszú akvat plusz ugye inkább 112 literes egy rendes neoncsapatos akva).

2021. jún. 23. 12:53
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5#


Noname szűrővel próbálkozhatok?

Vagy jobb az Eheimre összespórolni?

Használ5at nem merek venni, mert félek hogy átvágnak.

2021. jún. 23. 12:55
 8/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Mekkora a maximális méretű akva amit biztosítani tudsz?
2021. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha elég sokáig gyűjtök akkor "bármilyet" (kis túlzással). De inkább vennék jövőre ilyenkor egy 112 literest, minthogy most nekivágjak 80-90essel és meghaljanak a halaim mert összezsúfoltsm őket. De "túl nagyot" már nem szeretnék. És nemcsak a felszerelés költsége miatt nem akarok "túl nagyot" de félek hogy a nagy már kezelhetetlenül nagy ha például átrenbém máshocá (akar pár centit), vagy könnyebben megy tönkre (elreped).
2021. jún. 23. 13:09
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Akkor szerintem inkább gyűjtögess még s majd olyan 112-120 liter környékében gondolkozz. Ennyi kell ha 3 halfajt+garnélákat is akarsz, ráadásul úgy ,hogy gyakorlatilag mindegyik minimum 6 egyedtől érzi jól magát.


Ami a szűrést illeti ekkora méret még megszűrhető belsővel, viszont elég nagy kellene szóval esztétikusabb egy külső. Legalább is szerintem inkább itt-ott lógjon ki-be egy cső mint a sarokban egy hatalmas szivacstábla egy powerhead-el, de biológiai szűrés tekintetében ez utóbbi igenis jól tud teljesíteni s akár el lehet rejteni viszonylag szépen de akkor is sok helyet foglal.

Márkákból sok jó van, ismertebbek ugye az eheim, tetra, jbl, aquael stb szóval nem muszáj egynél elkötelezd magad. De “házi praktikák” is léteznek mint mondjuk az ,hogy jól záró hordóból/ vödörből csinálsz külső szűrőt (viszont ha nem tudod jól lezárni akkor úszik a szoba), de talán a legegyszerűbb és legbiztonságosabb egy oldalpolcos rendszer. Annál csak jól kell eltalálni a bemenő és kimenő víz mennyiségét s akkor nincs gond (persze több dolog itt is beüthet de az akasztós szűrők után mégis csak talán ez a legbiztonságosabb a külső szűrésekből).

2021. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!