Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 55 literes Akváriuma maximum...

55 literes Akváriuma maximum hány nanohal tartható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy egy 55 literes akváriuma ezeket a halakat egyszerre is tarthatom? Törpe gurami,kubotai törpe razbóra, galaxy razbóra, zöldsávos törpe razbóra, törpe gömbhal és törpe páncélos harcsa.

Válaszokat előre is köszönöm.



#nano hal #50 literes akvárium #Hány nanohal
2021. jún. 28. 19:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Növényekből ma már nagyon nagy a választék. Ha a fénycsövek fölött lesz valami jó képességű fényvisszaverő, akkor ez a 30 watt 60 literre, egy közepes fényerőt fog jelenteni, így ehhez mérten közepes fényerőt igénylő növények közt tudsz válogatni.

A linkelt green aqua oldalon rengeteget találsz, meg felhasználói véleményeket is, ki milyen fény, tápozás mellett, milyen sikerrel nevelte. Jó minőségű, csiga mentes növényeket árulnak. Emiatt bőven megéri a kicsit magasabb ár.

Kvarchomokból nincs fekete. Az fehéres, esetleg létezik kicsit szürkésebb, de fekete nincs. Mivel a természetes kvarc se fekete.

Max ha valaki befesti. De festett szarokat nehogy rakjál az akváriumba!


Tudom, hogy létezik olyan is, hogy fekete kvarchomok, de az szerintem festett, meg olyan is, hogy fekete homok, de az meg nem kvarc, hanem vulkanikus eredetű.


A legolcsóbb az valóban a kvarchomok. 1-2 mm-es szemcsenagyságú kell, hogy ne is tömörödjön be túlzottan, de ne is üljön meg benne a mulm.

De a kvarc az kvarc, természetes valójában nem fekete, szóval szerintem ami fekete az festett, és alkalmatlan aksiba.


Természetes anyagból fekete , az valami vulkanikus homok, (terrárium homok?) de az elég éles szélű szokott lenni. Sajnos hengerelt bazaltot rég nem lehet kapni, pedig sokan használtuk.

Strapabíróbb növényzetnek jó a kvarchomok, elvannak benne, esetleg némi gyökértáppal megtámogatva őket.

Ha ennél jobb, és feketébb aljzatot akarsz, akkor inkább valami növényes égetett agyag aljzatot kéne választani.

Ezek közül olcsóbb pl. Jbl manado dark. Felfelé meg határ a csillagos ég.

2021. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi szépen,nagyon sokat segítettél! A jó Isten fizesse meg! :)
2021. jún. 29. 21:35
 13/17 A kérdező kommentje:
Még azt akartam megkérdezni,hogy van egy levegezőztetöm is, azt be tegyem pluszba? (Resun lp-20 légpumpa.) Vagy elég a külső szűrő?
2021. jún. 29. 22:25
 14/17 anonim ***** válasza:
Elég az akasztós, erősen mozogjon a felszín, ennyi a lényeg.
2021. jún. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem nagyon tudom mivel kiegészíteni a kollégát, ezért csak itt hagyom ezeket, biztos segitségedre lesznek:

[link] , [link] , [link] , [link]


Azt a 4 wattos LED-et én is megmosolyogtam, olyan aranyos lehet :D

2021. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Remélem befogom tudni üzemelni majd jelentkezem hogy alakult ! ;)
2021. jún. 30. 16:20
 17/17 A kérdező kommentje:
Helló! Lenne még egy kérdésem... Olvastam,hogy kell ilyen baktérium kultúra vagy mi.Szerinted mit érdemes venni millió féle van ,illetve van ez a víz előkészítő abból melyiket? Köszi szépen a választ! :)
2021. júl. 1. 20:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!