Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumunkban van egy...

Az akváriumunkban van egy harcoshal (kínai vagy japán nem tudom), már 2 a mollit kinyírta még maradt 2 szifó azt is ki fogja nyírni?

Figyelt kérdés
Direkt kérdeztem az üzletben ahol vettük, hogy be lehet-e tenni a többi közé, azt mondta nem lesz gond. A "fiú" mollit már régebben kikészítette, de azt hittem beteg. Tegnap láttam ahogy zavargászta a megmaradt "lány" mollit, hát az előbb kellett kihalásznom a víz tetejéről. Félek, hogy a szifókat is kinyírja a fiamnak az a két kedvence, meg már csak azok maradtak, meg egy algaevő. Most akkor kivegyem az akváriumból, mit csináljak vele? Bántani nem akarom, elajándékozni sem szeretném. Esetleg tegyem valmi külön helyre? Most nem tudunk másik akváriumot venni. Amúgy ez kb 45 l-es.
2007. dec. 25. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
:( Sajnos az üzletben vagy nem értettek hozzá, vagy rövd távú üzletpolitikát folytattak. ( Ezt még eladom és nem érdekel visszajön-e még a vevő. 45liter az pont egy hímyi revír. Általában nem bántják a többi halat, de ahoz nagyobb és búvóhellyel jól ellátott medence kell.) Mivel a sziámi harcoshal labirintkopoltyús, ezért elméletben jól elviseli átmenetileg a rosszabb levegőzésű helyeket is. ( tíz literes dunsztos, kétnapi negyedes vízcserével )Az algaevőt nem fogja bántani, mert annak becsületes háttüskéi vannak. Sajnos ez a xiphókról nem mondható el. Megoldások: leválasztod a medencét egy üveglappal, külön rakod, elajándékozod. Esetleg berakhatsz neki egy kis tükröt, akkor elképzelhető, hogy a tükrképének fog pózolni és nem a többit zavargássza.
2007. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Állítolag a harcoshalak ha sok stressznek vannak kitéve könnyen elpusztulhatnak.Szerintem költöztesd külön
2009. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy sziámi harcoshalam, és azokat nem lehet más hallal együtt tartani, mert megtámadja őket. Nem tudom, a boltban ezt miért nem tudták...

Mi mindig azzal szórakoztunk tesóimmal, hogy tükröt tartottunk elé, és megtámadta a tükörképét, mert azt hitte egy másik hal.

2009. júl. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most van agy Sziámi harcoshalam ( egyedül tökéletesen megvan).Egy fejlettebb boltban,könyvekben és néhány honlapon (cikkben) tökéletesen megkaphatod a választ.Ha másik akviba szeretnéd tenni akkor (ha új az akvárium)először a többi halat engedd bele aztán pár órával azután tedd bele a nindzsát.Lehetőleg olyan halakat válassz ami békésen megvan a vérengző hallal ( pl nézd meg az állat kereskedésben hogy milyen halakat eresztenek össze egymással).Sok szerencsét, remélem segítettem :) .
2011. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem van harcoshal az akvériumban sok másik fajtával és jól megvannak csak azt mondták, hogy még egy fiut ne tegyek hozzá mert verekedni fognak.viszont a vitorlás megette az aranyhal uszonyait. ugy tudtam nem bántsák egymást.
2012. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!