Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért büdösek a japán táncoló...

Miért büdösek a japán táncoló egereim? Mit tegyek alájuk, hogy ne legyen szaguk? Fedjem be a terráriumut, esetleg illatosított alom?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 09:01
 1/7 Platypus ***** válasza:

Azért büdösek, mert japán táncoló egerek. A házi egérnek és a változatinak van egy speciális szaga, amivel nem lehet mit kezdeni. Ha befeded, akkor ők fognak a pisigőzben pácolódni, ami megrövidíti az életüket. Az illatos alom szintén, árt a tüdőnek. Próbáld ki a csutkaalmot, némileg jobb mint a forgács, de ez sem tesz csodát.

Ha ekkora probléma a szag, akkor más fajt kellett volna választanod. A sokcsecsű vagy az afrikai törpeegér például nem ennyire szagos.

2011. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én javaslom,hogy a terrárium aljára szórj egy kevés macska almot tetejére rá a forgácsot,,de az sem baj ha a macska alom össze van keverve fűrészporral,és úgy a forgács.

Nálam ez jött be 3-4 napig nincs szaguk.

2011. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Akartam írni nem a kis állat büdi,hanem a vizeletük.próbáld meg itatni őket,akkor a pisi hígabb lesz.
2011. okt. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nekem azt mondták,hogy a táncoló egerek szagtalanok!Mindegy...2 napja vettem őket a gyereknek.Kipróbálom amiket írtatok hátha jobb lesz.Annyira nem vészes,de egy kicsit furi szaguk van.Ha kiszellőztetek vagy résnyire nyitva van az ablak nem is lehet érezni.Ha nem tudok mit kezdeni a szaggal,akkor is maradnak,mert nagyon cukik!:))Anett
2011. okt. 24. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem szeretnék japán táncoló egér lenni a következő életemben.

http://www.youtube.com/watch?v=t_o1mmwYpx4

2011. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: idegrendszeri problémából adódóan ilyenek, nem is kellene tenyészteni őket.

Úgyhogy én sem szeretnék, mert kb. olyan mint az autista ember...

A kérdésre válaszolva: a csutkaalom viszonylag jól fogja a szagot és a macskaalom. Viszont akkor muszáj minden nap takarítani őket :(

2011. okt. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már megszabadultam az egerektől.Büdösek nagyon!Most törpehörik vannak és azok nem büdik,sőt sokkal aranyosabbak!:)
2011. nov. 2. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!