Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti halastóhoz milyen szűrő...

Kerti halastóhoz milyen szűrő lenne ideális?

Figyelt kérdés

Egy kisebb tó építésén gondolkozom, 2-3*2-3*max1m (sz*h*m). És szeretnék bele pár kisebb halat (mondjuk koit, de ez csak ötlet).


Egy random kis tavat már csináltam pár éve, növényekkel, de az tényleg nagyon kicsi halaknak.


Az alpvető eszközök (geotextil stb) után, milyen szűrő kellene egy ilyen projekthez?


Vagy esetleg kisebb mérettel is lehet már halakat tartani?


Itt is úgy megy, mint az akváriumnál, hogy nagyobbal egyszerűbb kezdeni?


2021. júl. 4. 17:56
 1/2 ballaervin ***** válasza:
Én ezt tudom ajánlani neked EHEIM professionel 2180 THERMO ez lenne a legideálisab szerintem minden szempotbol.Mivel neked ez nem fedett helyen van szerintem igy muszaáj elég nagy szürő.Én nekem van egy 1400 L kinti tavam és azt ezzel müködtetem edigg gond nélkül lassan 3 éve.
2021. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez így csak egy díszkút. A kertitó értékmérője a biodiverzitás. A halak szimbiótája a zooplankton. Ahhoz hogy motiváltak és egészségesek legyenek, ne kelljen algaírtózni a zöldvizet, elengedhetetlen. De melyik marad meg egy tűzoltófecskendő mellett. A melléktó sokkal természetközelibb sokkal kisebb áramfogyasztással.
2021. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!