Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 35 literes akváriumba milyen...

35 literes akváriumba milyen halakat tegyek? Hogyan kezdjek neki beindítani?

Figyelt kérdés
2021. júl. 30. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Ebben a nano akváriumban eléggé korlátozottak a lehetőségek.


Vagy egy db betta, vagy 3-4 hím guppy, vagy 3-4 ender guppi.

Talán néhány galaxy razbóra is opció. Esetleg a legkisebb gouramiból, a morgósból egy pár.

2021. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gömb akkor szerintem egy hím bettának el kell benne férnie. Egyébként talán garnik vagy csigák az opciók még. Szerintem több hím guppinak kicsi.


De a bettának egy dús élőnövényezett akksi dukál(meg igazából minden halnak). Az akvarisztika drágább és időigényesebb mint gondolnád,érdemes rá felkészültnek lenni,ha komolyan gondolod.

2021. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 🙂

Abban az esetben,ha garnikat vennék mennyit és milyet? Lehet a csigákkal együtt tartani őket?

2021. júl. 31. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A vízminőségtől függ, keménységről, ph-ról a vízmű oldalán is tudsz tájékozódni. A Neocaridina garnélák elég jól elvannak csapvízben, 10 db kezdésnek jó. Mehet mellé csiga, persze.

Én is egy ilyen aksit készülök összedobni, illetve összedobtam csak járatom még üresen (igaz ez kisebb, 20L).

[link]


Egy 36-osban 1 db hím bettát tartok sok növénnyel és 1db hagymacsigával.

2021. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Veszek növényéket beindítom,mennyi időt után vegyem meg a garnélákat?
2021. júl. 31. 12:02
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ezeket az oldalakat elég gyakran ajánlom, szerintem neked is segítségedre lesznek:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap kb. Mire beáll az egyensúly, ha valamilyen ammóniaforrást használsz, a fent megosztott linkeken megtalálsz minden részletet ezzel kapcsolatban.


De kb. annyiról van szó hogy minden nap az akváriumba kell tenni fagyasztott eleséget vagy halnak való kaját, valamit ami le tud ott bomlani hogy ammónia szabaduljon fel, és kialakuljanak az azt lebontó bacik. A szűrőnek mindezek alatt és az akvárium teljes élettartamában folyamatosan mennie kell. Olyan szűrőt válassz, ami a kis garnélákra biztonságos. Egy akasztós szűrő csövére lehet tenni harisnyát vagy erre a célra gyártott szivacsot, rácsot (ilyet pl. az akva fauna is árul) vagy pl a denerle nano sarokszűrőjéhez is van garnélavédő rács. Lehet légpumpával működtetett szivacsszűrőt is használni, ez is garnélabiztos.

2021. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!