Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova tűnnek el a halaim az...

Hova tűnnek el a halaim az akváriumból?

Figyelt kérdés
Fél éves akvárium, nyom nélkül eltűnt 3 neonhal, 3 páncélos harcsa, 2 királylazac(nem egyszerre, hanem apránként...). Néztem az akvárium környékét, hátha kiugrottak, de nem találtam tetemet. Van teteje is, pár centi szellőzőnyílással(barkácsolt), amit leveszek, ha nagyon meleg van.

2021. aug. 7. 14:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

112 literes akvárium, atman cf-1200 szűrővel, manado aljzat, 2x24watt ledes világítás.

Csapvíz és lágyított vizet használok 10-11gh és 5-6kh értékre belőve.

Növények : hm, vizicsillag, ambúlia, tüskérhínár, valiznéria, 2 féle anubias, valami crypto féle, jávai moha, békalencse.

Nem értem mi lehet a baj, egy akvarisztikához értő ismerős segített összeállítani, elvileg nem volt túltelepítve

2021. aug. 7. 21:28
 12/16 A kérdező kommentje:

6 neon 4 páncélos, 4 királylazac 1 anci és garnélák vannak jelenleg.

Lemezes, és fagyasztott tápot kapnak felváltva naponta 1x, néha az anci és a garnélák kapnak uborkát. 1-2 nap van mikor nem etetek hetente. Hetente a víz negyedét lecserélem. A szűrő 1x volt takarítva fél év alatt(ameddig nyomja a vizet én ugyan hozzá nem nyúlok)

2021. aug. 7. 21:32
 13/16 Skid05 ***** válasza:
97%

Mikor indult a halak elhullása? Véletlenül nem esett egybe az utóbbi időszak kánikulájával?

Mennyi volt a víz hőfoka az utóbbi 30+ celsius idején?

A szűrőben milyen szűrőanyagot használsz?

A fagyasztott kaja mennyiben takar tubifexet vagy vörös szúnyoglárvát?

Bármi látható jele az eltűnések előtt? Színvesztés, imbolygó úszás, különválás a rajtól, étvágytalanság, fehér végtermék, puffadás, tépázott úszók…

Bármiféle betelepítés az elhullások előtt/alatt, hal, növény, faág, kő a természetből gyűjtve...?

Feltételezem gyógyszert (metilén, parakill, malachit, etc) nem használtál a fél év alatt.

2021. aug. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy köze van a meleghez, nem egyszerre, hanem apránként tűntek el a halak.

Nem volt gyógyszerezés. Néha előfordult, hogy 1 példány külön volt a többiektől, elbújt a sarokba, nem tudom ez menyire gyanús. A halak és a növények nem voltak karanténozva betelepítés előtt, ez lehet hogy hiba volt, de nem volt hová.

A víz 24 fokra van állítva, most a kánikulában 28 volt a max.

2021. aug. 8. 08:31
 15/16 anonim válasza:
96%
Nekem egy darab kicsi anci ette meg a kakadu sügerem pár óra alatt
2021. aug. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Valószínű az anci ette meg...valahogy ma délutánra előkerült egy "csontváz" szerintem egy páncélos harcsa.
2021. aug. 13. 17:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!